/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc49252a6266bf3736d81024deccbdffc.jpg)
Генерал-лейтенант у відставці сказав, скільки часу треба Україні для розробки своєї системи ППО
Військовий експерт, засновний БФ "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів 24 Каналу, що ворог сам ставить питання, коли наша держава зможе виробити власну систему ППО.
Україна розробляє свою ППО
Романенко зазначив, що, на жаль, на території України ще за радянських часів не було школи науково-технічної розробки ЗРК. Фактично все це народжується з нуля. Зокрема, розробка комплексів, які можуть працювати на відстані 20 кілометрів і по висоті 20 – 25 кілометрів.
Дуже важливо та принципово, щоб ЗРК мав протибалістичні можливості та міг знищувати такі цілі. До цього прийшли ще в 2005 – 2015 роках. Не одна компанія почала займатись не одним комплексом. Утім, розробка схожа на ОТРК із балістичною ракетою, про яку Президент України говорив, що відбулись випробування,
– зауважив військовий експерт.
Він додав, що оновлена ракетна програма України з 2022 року передбачає побудову ЗРК. Росіяни як могли зривали просування вперед проєкту ОТРК, як-от "Сапсан", "Грім-2" і ЗРК. Не одне наше підприємство продовжує займатись розробкою цього комплексу.
Оптимістичний і песимістичний сценарій часу виготовлення
За словами засновника БФ "Закриємо небо України", терміни розробки озвучити дуже важко з різних причин. Найоптимістичніший – 1 – 2 роки. Песимістичний – 3 – 4 роки.
"Утім оскільки декілька підприємств займаються розробкою. Простіший комплекс вони зможуть розробити й раніше", – наголосив генерал-лейтенант.
Як він зазначив, аналог Patriot, звісно, розробляти довше. Приблизно в озвучені вище терміни.

