Курс долара після Великодня: банкір озвучив нові межі
Курс долара після Великодня: банкір озвучив нові межі

Курс долара після Великодня: банкір озвучив нові межі

Після Великодніх свят ситуація на валютному ринку України залишатиметься стабільною завдяки монетарній політиці Національного банку, проте зазнаватиме впливу сезонних та глобальних чинників. Про це розповів Тарас Лєсовий, директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку.

За його словами, НБУ продовжить відігравати ключову роль, реалізуючи режим «керованої гнучкості», що унеможливить різкі коливання валютного курсу. «Годі чекати, що поточні курсові коливання будуть стрімкими, курси надмірно не гойдатимуться згори вниз і навпаки», — зазначив Лєсовий. Монетарна політика регулятора, спрямована на стримування інфляції та підтримку гривні, залишатиметься основним стабілізуючим чинником.

Банкір також звернув увагу на сезонні фактори, що впливають на валютний ринок. Напередодні свят пропозиція валюти на готівковому ринку зросла на 10–15% через продаж заощаджень для фінансування святкових витрат. Після свят економічна активність в Україні пожвавиться, зокрема через старт посівної кампанії. «Економічні процеси в країні набиратимуть обертів, базовим складником цього руху є початок посівної», — наголосив Лєсовий.

Щодо прогнозів на тиждень 21–27 квітня, експерт припускає, що курсові показники міжбанківського та готівкового ринків будуть майже ідентичними, з балансом між попитом і пропозицією. Очікується, що коридор курсу на міжбанку коливатиметься в межах 41,1–41,6 грн/долар, а на готівковому ринку — 40,8–41,3 грн/долар. При цьому коливання не перевищать 1–1,5% від початкового рівня тижня. «Ситуація на валютному ринку буде більш-менш співмірною до минулого тижня», — зазначив Лєсовий, підкресливши, що НБУ оперативно врівноважуватиме попит і пропозицію.

Курс євро, за словами банкіра, продовжить зазнавати тиску через глобальні чинники, зокрема через зміну співвідношення EUR/USD, спричинену торговельними війнами та митною політикою США. «Їх курсова вартість багато в чому залежатиме від суто політичних рішень світових лідерів», — додав він. Водночас долар зберігає статус домінуючої валюти, а коливання євро, за оцінками експертів, будуть тимчасовими.

Долари та євро
Долари та євро

За офіційними даними НБУ станом на 18 квітня, курс долара становив 41,22 грн (+0,5% за тиждень), євро — 43,87 грн (-0,3%). На готівковому ринку курс долара коливався в межах 41,0–41,5 грн, а євро — 43,5–44,0 грн.

Як зазначив аналітик ICU Віталій Ваврищук у коментарі для Forbes Україна, посівна кампанія може збільшити попит на валюту через імпорт техніки та пального, однак Нацбанк має значні резерви в розмірі $43,8 млрд (на кінець березня) для забезпечення стабільності.

Водночас глобальна нестабільність, зокрема введення нових мит США чи переговори з Китаєм, може створювати додатковий тиск на євро.

Також нагадаємо, що означає рекордний курс євро для українців та заощаджень у доларах.

Теги за темою
курс долара
Джерело матеріала
loader
loader