Сеул не відповідатиме на мита США через “історичний обов’язок”
Сеул не відповідатиме на мита США через “історичний обов’язок”

Сеул не відповідатиме на мита США через “історичний обов’язок”

Після руйнівної Корейської війни саме США надали Південній Кореї економічну допомогу, технології, інвестиції та гарантії безпеки.

Південна Корея не запроваджуватиме дзеркальні мита на американські товари, оскільки вважає, що має перед США історичний борг. Про це заявив виконувач обов’язків президента країни Хан Док Су в інтерв’ю , опублікованому у неділю, 20 квітня.

“Ми не будемо відповідати на ці мита, бо Сполучені Штати відіграли величезну роль у тому, щоб зробити Корею такою, якою вона є сьогодні”, – зазначив Хан.

Він нагадав, що після руйнівної Корейської війни саме США надали Південній Кореї економічну допомогу, технології, інвестиції та гарантії безпеки – усе це створило сприятливе середовище для іноземних інвесторів.

“Наше промислове зростання, розвиток фінансової системи, культурне процвітання і загальне багатство – усе це переважно зумовлено допомогою США”, – додав він.

Також політик нагадав, що між Сеулом і Вашингтоном діє угода про вільну торгівлю, згідно з якою Південна Корея практично не стягує мит із американських товарів. Однак Дональд Трамп заявив, що “справжнє” мито з боку Сеула сягає аж 50%.

2 квітня Трамп оголосив про запровадження мит на імпорт товарів зі 185 країн. Базова ставка склала 10%, проте для багатьох країн – включно з Південною Кореєю – вона сягнула 25%.

9 квітня президент США відтермінував застосування мит для понад 75 країн на 90 днів, зберігши для них ставку у 10%. Трамп не розкрив повного переліку цих країн, зауваживши лише, що це ті, які почали переговори з Вашингтоном.

Хан Док Су зауважив, що на початку квітня мав 28-хвилинну “хорошу” телефонну розмову з Трампом. За його словами, Південна Корея готова обговорювати зменшення торговельного профіциту, зокрема через закупівлю американського скрапленого природного газу (СПГ) та пасажирських літаків.

Нагадаємо, Трамп вимагає оплатити “військовий захист” Сеула.

Раніше міністри промисловості Японії, Китаю та Південної Кореї обговорили в Сеулі угоду про вільну торгівлю.



Теги за темою
США Дональд Трамп тарифи
Джерело матеріала
loader
loader