Традиції і великодні прикмети, як не зіпсувати свято?
Традиції і великодні прикмети, як не зіпсувати свято?

Традиції і великодні прикмети, як не зіпсувати свято?

Сьогодні православні християни відзначають одне з найважливіших і найсвітліших свят у році — Великдень, або Воскресіння Господнє. Це не просто релігійне свято, а глибокий символ перемоги добра над злом, життя над смертю, надії над відчаєм. За християнським віровченням, воскресіння Ісуса Христа стало виконанням Божої обіцянки про спасіння людей.

Цікаво, що сама назва “Великдень” має єврейське коріння — вона походить від свята Песах, яке символізувало звільнення євреїв з єгипетського рабства. Саме це свято святкував Ісус зі своїми учнями під час Таємної вечері. Відтоді Великдень набув нового значення — тепер це день Воскресіння та вічної надії для всіх християн. Це світле свято має свої традиції й заборони. Віряни вірять, що в цей день: не можна сваритися, лаятись або мстити; не слід сумувати або згадувати померлих з жалем; заборонено займатися важкою фізичною працею, прибиранням, пранням, роботою в саду; краще утриматися від ворожінь, переїдання та відвідувань салонів краси.

Українці здавна вірили, що погода на Великдень може передбачити врожайність літа: сонячна та тепла погода — до теплого врожайного літа. Мороз — на добрий урожай. Дощ — до рясного жита. Холодна ніч перед святом — добре нестимуться кури.

День в історії: 1770 рік — Джеймс Кук відкрив Новий Південний Уельс. 1808 рік — народився Наполеон III, імператор Франції. 1865 рік — оголошено про винайдення безпечних сірників. 1889 рік — народився Адольф Гітлер. 1902 рік — подружжя Кюрі вперше отримало чистий радій. 1918 рік — Слов’янськ звільнено від більшовиків. 1940 рік — в США представлено перший електронний мікроскоп.

Джерело матеріала
loader
loader