Європа шукає шляхи стримування Росії без миротворців
Європа шукає шляхи стримування Росії без миротворців

Європа шукає шляхи стримування Росії без миротворців

За даними Foreign Affairs, європейські країни розглядають альтернативні варіанти стримування Росії, відмінні від відправки миротворчої місії в Україну. Видання зазначає, що європейські лідери сформували "коаліцію охочих", головна ідея якої полягала у відправці миротворців після припинення вогню, проте цей план може не спрацювати без підтримки Вашингтона.

Відтоді як президент США Дональд Трамп почав намагатися допомогти завершити війну в Україні, європейські лідери активізували зусилля зі створення власної військової коаліції для захисту Києва від подальшої загрози.

Аналітики підкреслюють, що подібна миротворча місія вже проводилася в 1990-х роках на Балканах. Хоча миротворців планують розподілити по всій Україні для стримування росіян, ці сили матимуть обмежену бойову міць, а їхній авторитет залежатиме від підтримки американських збройних сил.

У Foreign Affairs зауважують, що успіх миротворчої місії в Україні безпосередньо залежатиме від підтримки президента Трампа. Також важливо змусити російського диктатора Володимира Путіна погодитися на цей план. Крім того, відправка миротворців стане сигналом не лише для Росії, а й для США, адже європейські країни прагнуть утримати Вашингтон у НАТО.

Видання застерігає, що відправка миротворців до України може негативно вплинути на безпеку самих європейських країн, які й без того стикаються з постійними загрозами з боку Росії.

Foreign Affairs пропонує альтернативне рішення: створення "маневреної маси" — великої групи солдатів, яку можна швидко розгорнути там, де необхідно. Три європейські держави — Франція, Німеччина та Велика Британія — мають на озброєнні близько 22 бойових бригад і цілком спроможні сформувати таку силу. До ініціативи можуть приєднатися Польща та інші європейські країни.

Аналітики також нагадують про важливість ядерних сил стримування, які можуть підтримати звичайні сили континенту в рамках незалежної європейської стратегії.

За висновком Foreign Affairs, для ефективного стримування Росії та захисту України і членів ЄС чи НАТО, європейським країнам потрібна бойова міць, здатна протистояти викликам російських збройних сил. Створення "маневреної маси" змусить Москву бути більш обережною при наближенні до континенту всіма можливими способами.

Джерело матеріала
loader
loader