Google можуть змусити продати Chrome: до чого тут штучний інтелект
Google можуть змусити продати Chrome: до чого тут штучний інтелект

Google можуть змусити продати Chrome: до чого тут штучний інтелект

У США розпочався розгляд антимонопольної справи проти Google, яка може докорінно змінити інтернет-ринок і послабити позиції компанії як головного гравця в онлайн-пошуку. Міністерство юстиції наполягає на необхідності рішучих заходів, зокрема продажу браузера Chrome, щоб запобігти подальшому зміцненню монопольного становища техгіганта, особливо в контексті розвитку його продуктів зі штучним інтелектом.

Як повідомляє Reuters, уряд вимагає від Google відмовитися від деяких активів, включно з Chrome, щоб усунути наслідки практик, які суд визнав такими, що обмежують конкуренцію.

Прокурор Міністерства юстиції заявив, що настав час нагадати як Google, так і іншим потенційним монополістам, що порушення антимонопольного законодавства має серйозні наслідки. За його словами, нинішнє домінування компанії у сфері пошуку сприяє розвитку її штучного інтелекту, який водночас використовується як засіб для залучення ще більшої кількості користувачів до екосистеми компанії.

Зокрема, уряд звертає увагу на те, що Google укладає угоди з виробниками пристроїв, аби забезпечити перевагу своїм сервісам. Так, згідно з поданими до суду документами, компанія щомісяця платить Samsung за відкриття нової вкладки з інсталяцією застосунку Google Gemini AI на смартфони. Угода передбачає можливість її продовження до 2028 року. Точні суми не розголошуються, проте прокурор охарактеризував їх як "величезні".

Раніше суддя округу Колумбія дійшов висновку, що ексклюзивні домовленості Google щодо використання її пошукової системи за замовчуванням сприяють збереженню її монополії.

Прокурори вимагають, аби будь-які рішення суду враховували майбутні виклики, зокрема інтеграцію генеративного штучного інтелекту, такого як ChatGPT, у сферу пошуку. Очікується, що у справі свідчитиме Нік Терлі, керівник напряму продуктів в OpenAI – компанії, яка розробляє конкуруючі ШІ-рішення.

Адвокат Google назвав ініціативу Міністерства юстиції "списком побажань конкурентів", які прагнуть отримати переваги без відповідних зусиль. За його словами, навіть ті, хто досягає успіхів на ринку, "не проти подачок".

У Google наполягають, що запропоновані урядом заходи вийдуть за межі справи та загрожуватимуть американським інноваціям у критичний момент. Компанія вже оголосила, що подасть апеляцію в разі несприятливого рішення.

Джерело матеріала
loader
loader