/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ffbdda9a88feb20f7d2a25f5944eab104.jpg)
Як ще можна назвати Ніну: дізнайтеся цікаві і несподівані варіанти
Хоч зараз ім'я Ніна не часто можна зустріти, однак коротке і сильне ім'я свого часу було дуже популярне. А про його значення та походження розповідає 24 Канал.
Звідки походить ім'я Ніна
Ім'я Ніна, було популярне у кінці 40-х та 50-х роках ХХ століття. Для українців воно запозичене. А от походження його має кілька припущень:
Грузинське походження: Вважається, що ім'я Ніна походить від грузинського варіанту Ніно, яке може означати "володарка", "цариця".
Іврит: У давньоєврейській мові слово з таким звучанням означає "правнучка".
Грецьке походження: Деякі дослідники пов'язують ім'я Ніна з Ninos, ім'ям легендарного засновника Ассирійської держави.
Латинська мова: У латині ім'я може означати "царствена".
Індіанці кечуа: У мові кечуа слово "Nina" означає "вугілля, що тліє", "жаринка".
Окрім того, Ніна може мати західноєвропейське походження (Nina), будучи короткою формою імені Antonina (Антоніна)
Роблять припущення, що поширення цього імені в Україні пов'язують зі Сталіном, який був грузином, а тому чимало грузинських імен стали популярними в Радянському Союзі.
Водночас існує і форма імені – Нінель. Воно є одним з "ідеологічних імен". Це ім'я штучно створене при зворотному читанні Ленін – імені "вождя".
Запозичення і поширення імені – це сторінка історії українців. Однак, в українській мові, у пестливих формах воно набуло свого звучання. А тому до Ніни ніжно можна звернутися – Ніночка, Нінка, Нінуся, Нінуська, Нуся, Нуня, Нена.
Зауважте, що українцям не властиві скорочення Нінуша, Нінок – це російськомовні варіанти, які типові і для інших імен, як, наприклад, Маша.
Ім'я Ніна асоціюється з самостійністю, перфекціонізмом і гордістю. Його носії часто мають сильний характер, прагнуть до ідеалу і не люблять бути в центрі уваги. Може тому його варто повернути до списку популярних імен?
А чи не найвідомішими українками з цим іменем є – народна артистка України – Ніна Матвієнко – неповторний голос знайомий усім. Та дитяча письменниця Ніна Бічуя, авторка повісті "Шпага Славка Беркути".
Чарівна скрипка у виконанні Ніни Матвієнко: дивіться відео
Ще однією носійкою імені є блогер Ніна-Україна, яка популяризує українську мову і культуру серед іноземців.

