Чорний маршрут окупації: які судна вивозять українське вугілля з Маріуполя до РФ
Чорний маршрут окупації: які судна вивозять українське вугілля з Маріуполя до РФ

Чорний маршрут окупації: які судна вивозять українське вугілля з Маріуполя до РФ

У Службі зовнішньої розвідки повідомили про те, що Росія у промислових обсягах вивозить із порту Маріуполя коксівне вугілля (що використовують як паливо для теплової генерації) з тимчасово окупованих територій, використовуючи українські надра для забезпечення власної економіки, яка працює на війну.

"Це явище не є випадковістю чи "випадковим бізнесом". Ідеться про цілеспрямовану стратегію економічної експлуатації окупованих територій, що з юридичного погляду є порушенням міжнародного права та правил ведення війни, закріплених у Гаазьких конвенціях. Країна-терорист створила власну "чорну економіку" на кістках захопленого міста", - наголосили у СЗР.

Зокрема, судно "ALFA-1" з початку повномасштабного вторгнення вивезло понад 20 тисяч тонн коксівного вугілля; судно "ALFA M" вивезло близько 40 тисяч тонн; судно "ALPHA HERMES" – понад 5 тисясч тонн; судно "VICTORIA К" вивезло понад 20 тисяч тонн; судно "VICTORIA V" – понад 35 тисяч. тонн (загалом 120 тисяч тонн).

Ця цифра дорівнює вартості, достатній для виробництва тисяч тонн сталі, з якої виготовляються бронетехніка, боєприпаси та військові кораблі, наголосили у зовнішній розвідці.

"Вивезення коксівного вугілля з ТОТ України – це не просто ще один епізод економічної експлуатації в умовах війни, а цілеспрямована стратегія ресурсної колонізації. росія системно перетворює окуповані українські території на джерело сировини для підтримки власної економіки, яка напряму забезпечує військову агресію. Ця практика грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права, включно з Гаазькою конвенцією 1907 року, що забороняє використання ресурсів окупованих територій на користь окупанта без згоди законної влади. Водночас безкарність таких дій стимулює подальшу експлуатацію українських надр і посилює економічну стійкість російської воєнної машини", - зазначили у СЗР.

Джерело матеріала
loader
loader