Найбільший китайський переробник нафти відновив співпрацю з Росією
Найбільший китайський переробник нафти відновив співпрацю з Росією

Найбільший китайський переробник нафти відновив співпрацю з Росією

Найбільший китайський переробник нафти відновив співпрацю з Росією

Unipec - торгова структура, що входить до складу китайської державної компанії Sinopec.

Sinopec, найбільший нафтопереробник Азії, відновив закупівлі російської нафти після короткої паузи минулого місяця, під час якої оцінював ризики, пов’язані із санкціями США проти російських компаній, повідомили в середу, 23 квітня торгові джерела, пише Reuters.

Unipec, торгова структура, що входить до складу китайської державної компанії Sinopec, придбала нафту сорту ESPO Blend із Далекого Сходу Росії з відвантаженням у травні, хоча раніше не брала участі в торгівлі партіями з відвантаженням у березні та квітні.

Поки що незрозуміло, чому Unipec відновила закупівлі. 

За словами джерел, кількість закуплених Unipec партій значно менша, ніж до оголошення санкцій у січні.

Адміністрація колишнього президента США Джо Байдена 10 січня запровадила жорсткі санкції проти російських нафтовидобувних компаній "Газпром нафта" і "Сургутнафтогаз", а також проти страхових компаній і понад 100 суден, щоб обмежити нафтові доходи Москви.

Ці санкції призвели до скорочення експорту російської нафти до Китаю та Індії, а китайські державні компанії Sinopec і Zhenhua Oil тимчасово припинили закупівлі.

За словами трейдерів, партії нафти ESPO з відвантаженням у травні продавалися з премією близько 2 доларів за барель порівняно з еталонною ціною Brent на умовах постачання в Китай.

Нагадаємо, китайським нафтопереробникам пропонували на початку року російську нафту марки ESPO за нижчими цінами, оскільки занепокоєння санкціями США посилює логістичні та адміністративні перешкоди, які відлякують покупців.

Обмежена кількість портів і танкерів, готових обслуговувати російські поставки, збільшила вартість доставки ESPO до Китаю і зробила вантажі надто дорогими для незалежних нафтопереробників. Падіння попиту з боку ключових покупців змусило продавців знизити ціни.

Однак Китай деякий час взагалі утримувався від покупок через відволікання на мита Трампа. І ось тепер - нова спроба.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader