Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»?
Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»?

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»?

Серіали
Column
Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»?
Column
Серіали

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»?

Перевіримо восени, а зараз давайте робити прогнози.
Лєна Чиченіна
Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 1
23 Квіт 2025
0
58

Українські серіали – дражлива та улюблена тема вашої авторки. З одного боку, я не втомлююся офігівати від того, наскільки недолугим є цей контент на нашому телебаченні. З іншого – радію, коли з'являється розумная цьому альтернатива. Тому зараз швиденько і розповім вам про таку альтернативу. Навіть про дві. 

Запросили вашу Антоніну на зйомки серіалу «Ховаючи колишню». А я і пішла, бо ж цікаво – драма і чорна комедія, в якій четверо персонажів обговорюють померлу колишню. В барі. Після похорон. За пивом і матчею. Це – довгоочікувана спроба (чергова) зняти серіал не на тєлік, а для онлайн-кінотеатру. В нашому випадку – на Sweet.Tv. Чому це важливо робити – ми говорили безліч разів.

Телепродюсери виправдовують свої треш-серіали тим, що у них мало грошей і аудиторія кращого дивитися не буде. В якості вони не зацікавлені, бо ж «і таке лайно дивляться». Рейтинги – це найперший і головний аргумент на будь-які закиди. «Ви вважаєте наш серіал тупим? А ви гляньте на рейтинги, на долі, на захват глядачок». Нагадаю, основна аудторія наших телешоу – жінки. Якщо хтось не в курсі,то ось тут описано, чому наше медіа називається «Антоніна». 

Тому логічно, що з'явилася думка, що пристойні серіали у нас можуть з'явитися хіба на онлайн-платформах, де зовсім інша аудиторія, яка потребує іншого контекту. Важливо також, що ця аудиторія платить абонплату, а не споживає щось безкоштовно. Багато років тому представники українських онлайн-кінотеатрів твердили, що поки мають недостатньо підписників, аби дозволити собі знімати контент, дорожчий за якісь дешеві блогерські відео. 

Та згодом щось почало ворушитися. Приміром в кінці 2021 року на Oll.tv вийшов доволі непоганий серіал «Зломовчання», який фільмували спільно українська StarMedia і хорватська продакшн-компанія Drugi Plan. 

Oll.Tv мали амбіції запустити цілу лінійку таких ориджиналсів (запам'ятайте модне слово – ним постійно кидаються на медіатусовках), але холдинг Ріната Ахметова схлопнувся разом із цим онлайн-кінотеатром. 

Роком раніше «плюси» запустили у диджитал-форматі підлітковий серіал «Секс, інста, ЗНО» Антоніо Лукіча. І воно якось не пішло, на жаль.

Хоча мені ця історія була норм, ообливо у порівнянні зі «Школою», яка теж виходила на 1+1 і була зроблена лівою ногою. І отримала скажену популярність. Справді, нерідко там навіть коли актори збивалися, то нічого не перезнімали. 

Ну і, звісно, «Перші дні», які вийшли на Netflix (створені спільно з національними мовниками Норвегії, Швеції, Фінляндії та німецькою дистриб'юторською компанією «Red Arrow Studios International»). Важливо: знімали не ДЛЯ Netflix, але вийшов серіал саме там, а не та ТБ. 

Незалежно від успіхів, усі ці кроки були дуже правильними і позитивними, бо виробники відходили від звичної схеми, намагалися креативити і зробити щось краще, ніж зазвичай. Проте особисто мені завжди бракувало сміливості та «портрапляння у нерв» суспільства. Саме це потрібно, аби контент став резонансним, обговорюваним, викликав дискусії. Бо ми поки так палко ділимося враженнями лише про іноземні серіали. А хочеться говорити про свої і не лише про «Спіймати Кайдаша», як би ми його не любили. 

І у нас на прикметі є одразу два тайтла (ну, так кажуть люди з тусовки – звикайте, це означає «назви»), які мають доволі високі шанси нам цю можливість отримати. Про один розповім більше, про інший менше. Бо на зйомки мене ніхто не кликав. 

Йдеться про проєкт, який знімають для Київстар ТБ і називається він «Вітя». Базований на однойменному короткому метріМаксима Сусіди, який я дивилася на фестивалі Миколайчук.Open і була у захваті разом із публікою. Це історія про автослюсаря Вітю, який під час спілкування з клієнтами виявиляє у собі таланти психолога. Бо паралелей між тачками і людьми виявляється доволі багато. Тому люди вишиковують у чергу, аби і машину пофіксити, і свою психіку. 

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 2

Фільм вийшов справді кумендним, житейським, з явними відсилками до «Люксембургу-Люксембургу» Антоніо Лукіча. Щоправда, в деяких місцях затягнули, але все одно вийшло непогано. Якщо із серіалом не облажаються, то будемо мати тему до обговорення. Антоніна вболіває і чекає. Реліз обіцяють восени.

Тоді ж вийде і «Ховаючи колишню», про яку напишу більше. Бо сценарист і режисер Сергій Кулибишев мені вже порозповідав такого, що вселяє віру у щось пристойне.

Про його п'єсу «Веселе століття. Веселе» і дві її постановки Антоніна вже вам писала. Це дуже смішно. Публіка валялася під стільцями. Голова села робить камінгаут. Можете це собі уявити? 

Зараз він готує виставу разом із зіркою театральних сцен Давидом Петросяном. А про «Ховаючи колишню» каже, що це історія про чоловічі розмови, які б хотіла підслухати практично кожна жінка. Воу-воу, а що там ми ще про них не знаємо, дівчата?

Тим паче, тільки погляньте, хто нам буде ці хлопчачі секрети розповідати! Ну просто дрімкаст якийсь.

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 3

Артур Логай

В'ячеслав Довженко

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 4

Слава Бабенков

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 5

Олександр Рудинський

Ваша авторка втомилася постійно бачити цих поважних панів та справді хороших акторів у чергових історіях про драмну драму і доленосну долю. Підозрюю, вони теж. 

Якщо дивитися синопсис, то ця історія видається перш за все сміливою. Драма з елементами чоної комедії. Четверо хлопців приходять на похорон спільної колишньої, яка загинула на фронті. Вже трішечки є провокації, погодьтеся? Їм потрібно вирішити деякі справи і вони ненадовго забігають для цього у бар. Але все виявляється не так просто, бо попереду у нас 10 серій, у яких персонажі знову і знову тягтимуться до бару і одне до одного. Бо є між ними інтрига, до якої потрібно докопатися. Загадка, яку потрібно розгадати. 

І увесь цей час хлопці дискутують про секс, дружбу, дівчат, стосунки. І, звісно, війну. Тема мобілізації і всього навколо неї у нашій країні стоїть дуже гостро і постійно терпить інформаційні атаки. Й мені поки здається, що «Ховаючи колишню» здатен ці гострі кути трохи згладити, спокійно обговорити це питання, почути різні думки (з вуст персонажів) та трішки вспокоїтися. 

Я побула на знімальному майданчику кілька годин і, повірте, чорний гумор там точно є. Те, що я чула, водночас і гостре, і етичне. Жартів про смерть буде багато. Це саме те, що точно резонуватиме. Бо саме це ми активно робимо у соцмережах – сміємося зі смерті.

А тепер давайте покажу, як знімають серіали. Думаю, для тих, хто поняття не має, як то все робе – буде цікаво. Але для початку – селфі в туалеті. 

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 6

Туалет – теж частина знімального майданчику. Добре, що мені про це вчасно повідомили. 

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 7

Якщо ви думали, що режисери валандаються біля акторів під час зйомок, то ніт. Подивіться яке у Сергія робоче місце. 

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 8

Режисер разом із другою режисеркою сидять за столом, дивляться на екранчик і в навушниках чують, що говорять актори. Оце так сидиш, спрстерігаєш і час від часу кричиш, що все херня – треба перезнять. Не робота, а мрія. 

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 9

А збоку сиджу я і підказую як краще. Це, напевне, було найбільше випробування дня. Не раджу запрошувати мене на зйомки.

Також біля столу висить розкадровка. План зйомок. Це необхідно робити, але роблять далеко не всі. Без розкадровки фільм часто перетворюється на хаотичний набір кадрів і викликає у глядачів реакцію «та що це в біса коїться?». Але щось не прийнято у нас займатися усіма цими дрібницями. 

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 10

 Ось так виглядає бар.

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 11

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 12

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 13

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 14

А ось що за вікнами бару. У величезному павільйоні усі стіни обліпили фотошпалерами. Ну, я так це буду називати. Велиця Рейтерська у повний зріст. 

Навіть машини притягли. 

Похорони як привід для жартів і чоловічої дружби. Розбираємося, чи стане хітом український мінісеріал «Ховаючи колишню»? - Фото 15

Сергій каже, що у спражньому барі знімати було ризиковано та незручно. Обстріли, повітряні тривоги, блекаути. Так що спокійніше було зробити імітацію у павільйоні. 

Що ж, хочеться тримати кулаки. Як за «Ховаючи колишню», так і за «Вітю». Чекаємо тепер на трейлери. І, звісно, на самі серіали. 

Фото: Sweet.Tv

«Антоніна»
Лєна Чиченіна
Трамп показав свій портрет від Путіна. Чому американський президент у такому захваті, і хто з нього сміється?
Теги
Ховаючи колишню
українські серіали
Слава Бабенков
Сергій Кулибишев
серіали
Олександр Рудинський
Київстар ТБ
В'ячеслав Довженко
Артур Логай
Sweet.Tv
Джерело матеріала
loader
loader