Євркомісія розглядає можливість заборони на укладання нових газових контрактів з РФ – Reuters
Євркомісія розглядає можливість заборони на укладання нових газових контрактів з РФ – Reuters

Євркомісія розглядає можливість заборони на укладання нових газових контрактів з РФ – Reuters

Євркомісія розглядає можливість заборони на укладання нових газових контрактів з РФ – Reuters

Також у ЄК думають над тим, що робити із вже укладеними контрактами.

Єврокомісія оцінює, чи можливо законодавчо заборонити компаніям у ЄС підписувати нові контракти щодо російського викопного палива, пише Reuters з посиланням на високопоставленого чиновника Європейського Союзу. У ЄК також працюють над правовими варіантами, які дозволять компаніям розривати без штрафів ті контракти, які вже укладені з РФ.

Оскільки деякі країни-члени обіцяють заблокувати будь-які санкції ЄС щодо російського газу, Комісія натомість шукає інші інструменти, які могли б прискорити припинення залежності Європи від російської енергії. В рамках таких намагань планують створити «дорожню карту», яку представлять 6 травня.

За словами співрозмовника інформагентства, Єврокомісія розглядає варіанти, які потенційно передбачають торгові заходи ЄС щодо заборони європейським компаніям укладати нові контракти на російське паливо. Заборона нових контрактів спрямована на те, аби скоротити спотові закупівлі європейськими компаніями російського зрідженого газу (СПГ). 

У той час як поставки російського трубопровідного газу впали після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, ЄС збільшив імпорт російського СПГ минулого року. Минулого року ЄС все ще отримував 19% загальних поставок газу та СПГ з Росії.

Комісія також оцінює можливість надання компаніям правової підстави посилатися на форс-мажорні обставини та виходити з російських газових контрактів без сплати штрафів за це, додав чиновник. Представник Єврокомісії відмовився від коментарів на цю тему.

У ЄК заявили, що будь-які заходи щодо обмеження російського імпорту енергоресурсів повинні завдати шкоди Москві більше, ніж ЄС. Також потрібно враховувати вплив на енергетичну безпеку Європи та ціни на паливо.

Після публікації своєї дорожньої карти наступного місяця Комісія планує провести обговорення з державами-членами та компаніями ЄС. Якщо Комісія вирішить рухатися вперед із будь-яким із правових інструментів, вона запропонує відповідні законодавчі акти. Для цього може знадобитися схвалення Європейського парламенту та значної більшості країн ЄС, залежно від типу запропонованого правового інструменту.

Раніше президент Євроради Антоніу Кошта заявив, що очікуване оприлюднення «дорожньої карти» ЄС із відмови від російських енергоносіїв стане сигналом для європейських компаній про те, що вони повинні імпортувати більше скрапленого природного газу (СПГ) зі США. 

Ідея купівлі американських енергоносіїв з метою уникнення тарифів не нова. Майже одразу після перемоги Трампа на виборах у США торік глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн пропонувала розпочати переговори про купівлю більшої кількості американського СПГ. Але ЗМІ писали, що з боку Штатів не було ясності стосовно цієї пропозиції.

Джерело матеріала
loader
loader