/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fa93caf2a56074250582c778d4d45c5fa.png)
Держсек США не приїде на переговори після відмови Зеленського визнати Крим російським та адміністрація Трампа зменшує зусилля у розслідуваннях воєнних злочинів РФ. Акценти світових ЗМІ 23 квітня
У фокусі міжнародних видань відмова Державного секретаря США Марко Рубіо від поїздки на переговори у Лондон після відмови Зеленського визнати Крим російським та послаблення адміністрації Дональда Трампа розслідувань воєнних злочинів Російської федерації
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 23 квітня.
Рубіо може не поїхати на переговори через відхилення Зеленського ключової деталі пропозиції США
У виданні CNN заявили, що Державний секретар США Марко Рубіо не буде присутній на переговорах у Лондоні в середу, спрямованих на припинення війни Росії в Україні, оскільки Київ дав зрозуміти, що відкине ключову деталь пропозиції адміністрації Трампа щодо припинення трирічного конфлікту.
Марко Рубіо, Фото: gettyimages
Раніше очікувалось, що Рубіо візьме участь у переговорах з українськими, британськими та європейськими офіційними особами, але прессекретар Державного департаменту США Теммі Брюс заявила у вівторок, що він більше не буде присутній через "логістичні проблеми". Натомість їх представлятиме спеціальний представник президента Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог.
У CNN припускають, що причиною такої заміни могла стати відмова президента Зеленського від ключової пропозиції США – визнати Крим російським.
"Пропозиція включає визнання контролю Росії над Кримом, південним українським півостровом, незаконно анексованим Москвою в 2014 році, повідомив CNN чиновник, знайомий з рамковими умовами, і додав, що вони також передбачають припинення вогню на лінії зіткнення. Він також передбачає припинення вогню вздовж всієї лінії фронту, сказав чиновник", – йдеться у статті.
Однак у вівторок президент України чітко дав зрозуміти, що він відкритий до переговорів з Росією, але Київ не погодиться на угоду, яка визнає контроль Москви над Кримом. Відповідну заяву він зробив після переговорної зустрічі у Парижі, де були присутні
Як заявили у виданні New York Times, рішення Держсекретаря Марко Рубіо вийти із зустрічі та заперечення лідера України проти ключової пропозиції США поставили під сумнів стан переговорів.
"Ці події, що відбуваються одна за одною, завдають подвійного удару, піднімаючи нові питання про те, наскільки просувається прогрес на шляху до завершення трирічної війни", – вказали у NYT.
Адміністрація Трампа згортає зусилля з розслідування російських воєнних злочинів
Видання Washington Post повідомляє, що кілька ініціатив, спрямованих на притягнення Москви до відповідальності за воєнні злочини в Україні, були скасовані, в тому числі створення двопартійного офісу координатора розвідки.
Фільми про Білий дім, Фото: Вікіпедія
За даними медіа, Адміністрація Трампа докладає цілеспрямованих зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідерів і союзників до відповідальності.
Підкріплюють такі думки зробленим кроком до виходу з міжнародної групи на чолі з Європейським Союзом, яка була створена для покарання Москви за порушення міжнародного права під час вторгнення в Україну.
Окрім того, йдеться і про те, що Білий дім скоротив роботу групи з питань відповідальності за воєнні злочини Міністерства юстиції, а також ліквідував програму арешту активів російських олігархів, що перебувають під санкціями.
Також у WP посилаються на коментарі двох співрозмовників, які побажали залишитись анонімними. Останні вказали, що наразі скасували посаду координатора зі збору розвідувальної інформації з усього уряду про звірства, скоєні росіянами в Україні.
Ця посада була створена законом, співавторами якого стали депутат Джейсон Кроу (штат Колорадо) та колишній конгресмен Майкл Волтц (штат Флорида). Зараз Волтц є радником президента Дональда Трампа з питань національної безпеки.
«Посада координатора з питань звірств, вчинених росіянами в Україні, покликана притягнути Путіна до відповідальності за злочини, які він скоїв проти українського народу. Ця посада була створена Конгресом на двопартійній основі, і адміністрація повинна дати можливість тому, хто обійматиме цю посаду, виконувати свої обов'язки відповідно до вимог закону», – заявив Кроу в інтерв'ю The Washington Post.
Також депутат вказав у коментарі, що якщо Трамп і директор Національної розвідки США Тулсі Габбард "хочуть досягти тривалого миру, вони повинні бути готові притягнути Путіна до відповідальності за злочини, які він скоїв в Україні".
Однак, за його словами, поки що ця адміністрація продемонструвала, що вона готова спустити Путіна з гачка.
Читайте також: Як Росія обходить санкції та що з цим робити. Аналітика Консорціуму оборонної інформації

