Їх краще замінити: названо найгірші паролі, які легко можуть зламати
Їх краще замінити: названо найгірші паролі, які легко можуть зламати

Їх краще замінити: названо найгірші паролі, які легко можуть зламати

Фахівці з безпеки проаналізували мільярди злитих у мережу паролів, щоб з’ясувати, які з них користувачі обирають найчастіше. Виявилося, що мільйони людей досі використовують надзвичайно прості й уразливі комбінації.

Також люди часто використовують для паролів їхні улюблені спортивні команди, міста, їжу, імена, дати тощо.

Аналітики Cybernews Investigation вивчили понад 15 мільярдів паролів із публічних баз витоків, включаючи Breach Compilation та Collection #1–5. З них лише 2,2 мільярда виявилися унікальними, що свідчить про масштабну повторюваність вибору паролів.

Серед найчастіших варіантів опинилися знайомі всім “123456”, “password”, “qwerty”, а також числові послідовності, які легко підібрати.

123456
123456789
qwerty
password
12345
qwerty123
1q2w3e
12345678
111111
1234567890

Попри постійні поради експертів використовувати складні паролі, люди часто ігнорують ці рекомендації. Замість генераторів, менеджерів паролів і двофакторної автентифікації користувачі все ще покладаються на комбінації з цифр, імен або банальних слів.

Аналітики також виявили цікаву тенденцію: у паролях часто фігурують роки, найчастіше – 2010, 1987 і 1991. Це можуть бути дати народження, важливі події або просто роки створення самого пароля.

Аналіз показав зростання популярності використання років з 1940-х до 1990-х, що може вказувати на вік користувачів. Також помітно різке зростання у період з 2004 до 2010 року, що, ймовірно, пов’язане з народженням дітей або визначними подіями.

Ще однією тенденцією стало використання імен у паролях: найчастіше зустрічається ім’я Єва, за нею – Алекс і Анна. Найменш популярним виявилося ім’я Дарсі, незалежно від написання.

Навіть спортивні вподобання впливають на вибір паролів, адже часто в них фігурують улюблені команди та види спорту. Це створює додаткові ризики, адже подібні дані легко вгадати чи знайти в соцмережах.

Багато користувачів додали до своїх паролів деякі варіанти назви населених пунктів та навіть використовують пори року, серед яких найпопулярнішими є “літо”, а також дні тижні (найчастіше використовується “п’ятниця”, найрідше – “субота”).

Джерело матеріала
loader
loader