/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fdc2385c444c0b65e96aa5d7ef73b2581.jpg)
ЄС у травні розповість, як планує позбутись залежності від енергоносіїв з Росії
Європейська комісія найближчим часом планує представити дорожню карту, в якій викладе кроки для поступової відмовити від імпорту російського викопного палива.
Фон дер Ляєн нагадала, що ЄС пообіцяв відмовитись від нафти та газу з Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.
Серед іншого, нині на російський газ припадає 18% усього імпорту Єврокомісії у порівнянні з 45% у 2021 році, зазначила президентка Європейської комісії.
Цього вдалось досягти за рахунок збільшення експорту скрапленого природного газу (СПГ) зі Сполучених Штатів і збільшення обсягів імпорту газу з Норвегії.
"Ці енергетичні партнерства, включно з імпортом СПГ зі Сполучених Штатів, залишаються стратегічно важливими для Європейського Союзу", – підкреслила вона.
Говорячи про дорожню карту для позбавлення енергетичної залежності від Росії, фон дер Ляєн не підтвердила точну дату її публікації, але порядок денний Єврокомісії свідчить про те, що це може статись 6 травня.
Раніше посадовці Європейської комісії відмовились від ідеї включити заборону імпорту російського СПГ в межах пакетів санкцій проти Росії, оскільки деякі країни-члени пообіцяли заблокувати обмеження.
Натомість виконавчий орган ЄС оцінює різні правові інструменти для включення в дорожню карту, зокрема заборону компаніям підписувати нові газові контракти з Росією або надання їм правових підстав для розірвання чинних контрактів.

