/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa930cfd2a6439a71f89b834147623948.jpg)
Україна та Литва обмінялися досвідом у сфері супроводу військових
Про це повідомили в українському оборонному відомстві, передає Укрінформ.
З боку Литви участь у зустрічі з делегацією взяли представники Міністерства національної оборони.
Сторони обговорили актуальні аспекти морального, психологічного та соціального супроводу військових.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7f88d9dbd861d67d08be9544a81f4e24.jpg)
Представники литовського оборонного відомства презентували українським колегам комплексну модель підтримки військових, яка функціонує відповідно до стандартів НАТО. Ця модель включає соціальні гарантії, медичне страхування, програми психологічної допомоги та духовну підтримку воїнів.
Литовська програма супроводу, як й українська, охоплює не лише військовослужбовців, а й членів їхніх сімей, родини загиблих, ветеранів, учасників міжнародних операцій, військових, які пройшли ротацію або завершили службу.
Окрему увагу сторони приділили структурі системи супроводу, а саме участі в цій роботі командирів, психологів, соціальних працівників і капеланів.
Українська делегація зі свого боку представила національну модель супроводу військових, що є ширшою за обсягом та завданнями у зв'язку з повномасштабною війною.
Заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник наголосив, що через війну українське оборонне відомство має великий практичний досвід у сфері супроводу військових, але завжди є відкритим до нового, до обміну підходами.
«Наші литовські партнери мають сильну та розвинену систему супроводу військових. І вони розуміють, як важливо допомагати не тільки бійцям, а й їхнім родинам», – зауважив він.
Українська делегація висловила вдячність литовським партнерам за постійну підтримку та співпрацю.
Наголошено, що в умовах війни вивчення досвіду країн-партнерів НАТО у сфері системи підтримки військових та членів їхніх родин є для України надзвичайно важливим.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому цього року в Збройних сил України запрацювали служби супроводу для військовослужбовців та членів їхніх родин.
Фото: @GitanasNauseda
