ESA опублікувало нове фото з Хаббла
ESA опублікувало нове фото з Хаббла

ESA опублікувало нове фото з Хаббла

Космічний телескоп Хаббл передав на Землю захопливе зображення фрагмента туманності Розетка – зони активного народження зірок.

Європейське космічне агентство зображення невеликої частини однієї з найвідоміших туманностей нашої галактики – туманності Розетка, розташованої у сузір’ї Єдинорога за 5200 світлових років від Землі.

Телескоп сфокусувався на невеликій ділянці діаметром близько 4 світлових років – приблизно стільки ж відокремлює нас від найближчої зірки, Альфа Центавра. Ця зона є частиною гігантської області активного зореутворення, що простягається більш ніж на 100 світлових років.

На знімку можна побачити щільні хмари водню та пилу, що схожі на димові завіси. Вони постійно змінюються під впливом потужного ультрафіолетового випромінювання молодих масивних зірок із скупчення NGC 2440.

Особливої уваги заслуговує зоря, розташована на краю однієї з темних хмар: вона випускає струмені гарячої плазми, які, стикаючись із навколишнім холодним газом, створюють червонувате сяйво – результат потужної ударної хвилі.

Кольори на знімку мають не лише естетичну, а й наукову цінність. Червоний колір вказує на наявність водню, синій – кисню, зелений – азоту. Саме ці елементи є “будівельним матеріалом” для нових зірок, що народжуються в надрах туманності.

Раніше повідомлялося, що телескоп James Webb, створений спільно NASA, ESA та CSA, вперше сфотографував полярні сяйва на Нептуні. 



Теги за темою
фото
Джерело матеріала
loader
loader