Уроки мови: як сказати українською «носки»
Уроки мови: як сказати українською «носки»

Уроки мови: як сказати українською «носки»

Уроки мови: як сказати українською «носки»

Все залежить від того, про що саме йде мова.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців відмовилися від використання російської мови і перейшли на українську. Але вони не завжди можуть правильно перекласти деякі слова.

Видання Telegraf розповіло, чи можна сказати українською «носок»

Вона зазначила, що більшість помилково вживають слово «носок» для позначення всього предмета одягу. Але насправді «носок» в українській мові – це лише частина.

Замість «носок», для позначення цілого предмету одягу, потрібно використовувати слово «шкарпетка». Воно має італійське походження від «skarpetta», що означає «чобіток».

Також в нашій мові є ще одне милозвучне слово для позначення шкарпеток, сплетених з вовни, – «капчурі».

Кожна шкарпетка має носок. Носок – це передня частина шкарпетки, а також носок у взутті то частина ступні. Тобто «носок» – це не сам предмет, а його деталь.

Словник української мови (СУМ-20) підтверджує, що «носок» – це передня частина ступні чи взуття, а також зменшена форма слова «ніс».

Окрім «шкарпеток», у словниках синонімів можна знайти й інші варіанти, такі як «короткі панчохи» та «панчішки». Однак останнє слово частіше вживається як зменшено-пестливе до «панчохи».

Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих «нових українців» говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader