Супровід родичів за кордон: в якому випадку може виїхати військовозобов'язаний
Супровід родичів за кордон: в якому випадку може виїхати військовозобов'язаний

Супровід родичів за кордон: в якому випадку може виїхати військовозобов'язаний

Супровід родичів за кордон: в якому випадку може виїхати військовозобов'язаний

Роз'яснення дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Під час воєнного стану виїзд військовозобов'язаних за кордон обмежений. Юристка практики військового права ЮК «Приходько та партнери» Діана Тернова розповіла виданню «РБК-Україна», в якому випадку чоловік може виїхати за кордон для супроводу родича.

Супровід дружини з інвалідністю

Юристка пояснила, що військовозобов'язаний чоловік може виїхати як супровідник дружини з інвалідністю. Для цього треба мати документи, що підтверджують:

  • родинні зв'язки;
  • інвалідність супроводжуваної особи.

Супровід батьків дружини

Тернова зазначила, що військовозобов'язаний, який має одного з батьків (чи обох батьків) дружини з інвалідністю I чи II групи, також може виїхати за кордон як супровідник. В такому випадку необхідно мати документи:

  • про підтвердження родинних зв'язків;
  • інвалідності;
  • спільного проживання або здійснення догляду за батьками.

Супровід особи з інвалідністю

Юристка підкреслила, що підстави для виїзду з України як супровідник (за певних обставин) мають військовозобов'язані, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи.

«Якщо особа отримує компенсацію за догляд, або документи, що підтверджують інвалідність, та акт встановлення факту здійснення догляду, вона може супроводжувати людину з інвалідністю за кордон», – сказала вона.

Супровід особи, яка потребує стороннього догляду

Також право на виїзд за кордон мають чоловіки, які супроводжують особу, яка потребує постійного стороннього догляду:

  • або якщо це член сім'ї першого ступеня споріднення;
  • або якщо військовозобов'язаний здійснює догляд та отримує компенсацію за догляд.

Супровід дітей батьком або опікуном

Юристка пояснила, що якщо батько, опікун, піклувальник, прийомний батько чи батько-вихователь (якщо вони є військовозобов'язаним) виховує дитину з інвалідністю віком до 18 років – він може її супроводжувати.

«Також це стосується дітей з інвалідністю І чи ІІ групи – якщо така дитина перебуває на утриманні військовозобов'язаного», – сказала вона.

Супровід дітей іншими родичами

Експертка зазначила, що стосовно бабусь, дідусів, повнолітніх братів, сестер, мачух та вітчимів, які супроводжують дітей з інвалідністю, є нюанс.

Йдеться про те, що «вони можуть виїжджати лише у випадку, якщо належать до категорії осіб, які не підлягають мобілізації».

Супровід недієздатних осіб з інвалідністю

За словами Тернової, військовозобов'язані опікуни осіб з інвалідністю, які визнані судом недієздатними, можуть виїздити за кордон разом із підопічними. Для цього потрібно мати рішення суду про призначення опікунства.

«Проте якщо опікуна офіційно не призначено, виїзд дозволяється одному з повнолітніх членів сім'ї першого або другого ступеня споріднення», – йдеться у повідомленні.

Супровід осіб з інвалідністю працівниками закладів догляду

Юристка наголосила, що ще однією категорією є військовозобов'язані працівники закладів догляду, які супроводжують:

  • або осіб з інвалідністю;
  • або тих, хто потребує постійного догляду.

«Головне пам'ятати, що військовозобов'язані мають повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували», – резюмувала експертка.

Нагадаємо, чи може вважатися військовозобов'язаною особа, яка була виключена з військового обліку.

Джерело матеріала
loader