/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F14171bcc82851e41193d6ef003a09dfb.jpg)
Здивує багатьох: як українці називали один одного 100 років тому
Ви дізнаєтесь:
Сто років тому в Україні відбувалися досить складні, але й цікаві процеси. В той час зокрема активно формувалася нова культура іменування та звертань.
Главред дізнався, як раніше українці зверталися один до одного. Наприклад, у побуті переважали зменшувально-пестливі форми імен: замість "Олена" частіше можна було почути "Оленка", "Оленочка", замість "Микола" - "Миколайчик" або "Колька". Такі форми використовували для звертань до близьких, натомість у офіційних документах використовували повні форми імен.
Та просто на імена відгукувалися далеко не усі. Серед старших людей, які жили у сільській місцевості, було поширено звертання за іменем і по батькові. Для українців у той час важливо було демонструвати повагу й шанобливе ставлення до співрозмовника.
У невеликих громадах люди часто мали додаткові прізвиська, які відображали їхній характер, професію або якусь рису. Наприклад, "Кузьма Буркун" - той, що бурчить, "Микита Коваль" - коваль за фахом.
В середовищі друзів найбільш вживаними були звертання "приятель", "приятелька", "панове приятелі", "добродій", "товариш". Як пише видання Хроніки Любарта, у той час також були поширені слова "колега" та "братчик".
У родинному колі зазвичай до членів родини зверталися: "татуньо", "неньо", "матуся", "дідусь", "бабуся", "братчик", "сестричка".
Читайте також:
Що таке Хроніки Любарта?
Хроніки Любарта - українське видання, яке почало писати про історію України у 2016 році.Раніше "Хроніки" були міською газетою і розповідали переважно про політику під гаслом "видання вільних журналістів".
