/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F18%2Ffe0b668983513e6f5cb02c1b660dea8d.jpg)
Марина Семененко: справедлива, цілеспрямована й рішуча жінка, яка змінює правила гри
Вона — підприємиця, громадська діячка, депутатка Чернігівської міськради. ЇЇ також називають найвпливовішою політикинею Чернігова. За те, що рішуче бореться з корупцією, відстоює справедливість і захищає права та свободи мешканців регіону.
А ще Семененко впроваджує ініціативи, які реально змінюють життя людей та країни в цілому. Зокрема, вона заснувала програму стипендій «Захистимо майбутнє», яка вже два роки допомагає дітям здобути сучасну освіту та є справжнім трампліном до здійснення їхніх мрій.
На Марину як особистість протягом життя вплинуло багато речей і людей, але все, як і в кожного з нас, почалося з дитинства.
Марина Семененко народилася 28 вересня 1983 року в смт Ріпки на Чернігівщині у небагатій родині: старенька хата з вікнами, що просідають до землі, воду носили з криниці, а вагу відра з дровами Марина пам’ятає досі. Тож, іще маленькою дівчинкою вона мріяла про теплий і затишний дім для родини — з білої цегли і з усіма зручностями всередині.
Великий вплив на формування особистості Марини мала і школа. Новаторському проєкту навчального закладу у Ріпках 90-х років позаздрила б більшість сучасних українських шкіл — безкоштовні бутерброди з чорною ікрою у шкільній їдальні, медитації для концентрації уваги перед уроком, достойна зарплата у вчителів, великі пакунки з екзотичними фруктами на свята й поглиблений розвиток дитини через гру та освіту.
Цей задум вдалося реалізувати завдяки власним ресурсам школи — аграрній діяльності, швейним цехам та наполегливості директора. Саме він показав Марині Семененко, що все можливо: варто лише докласти зусиль.
Окрім наполегливості й цілеспрямованості, в дитинстві Марині прищепили й любов до правди і справедливості. А ще — до медитативних практик, які допомагають їй зняти стрес після насиченого робочого дня.
«Певні події чи люди впливають на особистість, але в моменті ти це не відчуваєш. Наприклад, бабуся повторювала мені, що треба завжди казати правду. Якщо збрешеш одного разу, то й інші твої слова завжди ставитимуть під сумнів. Мені здається, ця думка зі мною з дитинства, й саме вона привела мене на ту державну позицію, де я є зараз.
Також у шкільні роки частиною навчання були медитативні практики. Ні, це не релігійні ритуали, метод використовувався для концентрації уваги та очищення розуму. Минуло багато років, але жоден мій день не проходить без медитації. Це мій антистрес», – говорить Марина Семененко.
Кар’єра Марини Семененко
Після школи Марина, хоч і була відмінницею, не змогла вступити до омріяного київського вишу через брак коштів у родині. Вона обрала історичний факультет педагогічного університету в Чернігові, який також став для неї доленосним. Тоді, вивчаючи минуле рідного краю, вона на власні очі бачила підтвердження могутності та заможності князівства Чернігівського й розуміла його сучасний економічний та культурний потенціал.
На початку професійного шляху Марина Семененко працювала журналісткою, потім — редакторкою місцевої газети. Вона залюбки вела редакторську колонку, була голосом актуальних подій. А запрошення стати мажоритарним кандидатом на місцевих виборах стало ще однією сходинкою для сміливої особистості, яка знає: треба щось робити, аби світ змінювався на краще.
Після цього Марина стала членкинею Чернігівської міської ради — й саме на цій посаді чітко усвідомила й окреслила свою задачу життя: дати Чернігівщині свіжі рішення старих проблем, віднайти новаторські ідеї розвитку, вжити антикорупційних заходів. І з того часу почався її шлях як активної громадської діячки, волонтерки й політичної опонентки діючої влади.
Марина переконана: кожну посаду має займати професіонал. Проте, на жаль, є люди, які приймають ключові рішення, не маючи ні відповідної освіти, ні досвіду. «Я абсолютно впевнена, що в політиці, в лікарні чи у школі мають працювати досвідчені фахівці. І ще — команда. Якщо люди готові до конструктивного діалогу, пошуку оптимальних рішень, то це стає фундаментом до змін», — говорить вона.
Однією з визначальних цілей на найближчі роки для Марини Семененко є зміна транспортної інфраструктури Чернігівщини. Події 2022 року довели гостру актуальність цих трансформацій. Небезпечне сусідство на кордоні й відсутність дорожньої розв’язки змусили людей із початком повномасштабного вторгнення евакуюватися лише в одному напрямку — через Київ та сусідні міста, що вже потерпали від щільних атак. Адже Чернігівщина має дорожнє сполучення через небезпечний кордон, а не до рідних українських мегаполісів.
Північна Брама
«Північна Брама» — масштабний проєкт Марини Семененко з декомунізації транспортної мережі північного регіону країни. Він має на меті створити прямі залізничні та автосполучення між Харковом-Сумами-Новгород-Сіверським-Черніговом та Славутичем-Овручем і Коростенем та виходом на Хелм.
Реалізація цього проєкту надасть змогу економічно посилити регіон і захистити столицю від північно сусіда. Марина Семененко як підприємиця бачить — на жаль, Чернігівщина сьогодні — депресивний регіон. Історично могутня та впливова територія князівства Чернігівського, яка була ключовою за часів Київської Русі, не відчула прогресу за роки незалежності України.
Цей регіон є найбільш постраждалим від ЧАЕС, тут немає транспортної розв’язки, немає аеропорту (єдина область України!). Люди залишають Чернігівщину, вирушаючи на пошуки роботи і кращого життя, бізнеси також прагнуть віднайти більш сприятливі умови для розвитку.
Марина агітувала за створення спеціальної економічної зони на Чернігівщині ще в 2019-му, щоб змінювати ситуацію в цілому, об’єднати багатий історичний край з економічною екосистемою України. На її думку, лише підсилення економічної спроможності північного кордону та пряме сполучення з західними країнами може врятувати ситуацію.
Благодійний фонд Марини Семененко
У школі Марина отримувала стипендію за відмінне навчання. Це стало величезною мотивацією для дівчинки з бідної родини. Вона на власному досвіді впевнилася, що освіта — це справді вагомий важіль, здатний вивести життя на новий соціальний рівень. Якщо ти маєш обмежені стартові можливості, якщо фундамент хати просідає і треба носити важкі відра з крижаною водою з криниці, щоб помитися, саме твій мозок, щоденна праця і прагнення більшого стануть ключем до всього.
Тож, ставши дорослою, Марина Семененко заснувала благодійний фонд SemarglS, щоб допомогти талановитим дітям досягти всього, чого вони прагнуть у цьому житті.
«Особисто для мене освіта була соціальним ліфтом. Це стало можливим завдяки стипендії, яку я отримувала. Я народилась у бідній родині, в маленькому смт, й ця стипендія стала моїм ключем у краще майбутнє.
У Чернігові є багато обдарованих, працьовитих, талановитих дітей з пільгових категорій (ВПО, діти загиблих воїнів, діти з багатодітних, малозабезпечених родин, діти-сироти тощо), які потребують підтримки.
Благодійна стипендіальна програма фонду SemarglS підтримує дітей, які хочуть вчитися, надає доступ до безкоштовних розвиваючих занять, створює активності, які розширюють світогляд», – зазначає Марина Семененко.
І додає: «Я знаю, як один шанс змінює все. І мені хочеться, щоб ці діти теж мали такий шанс — не в Києві, не за кордоном, а вдома. Адже вони — це майбутнє Чернігівщини. І саме їм створювати тут нові підприємства, будувати дороги, розвивати культуру, змінювати заіржавілу систему й акумулювати для Чернігова великі можливості».
Марина Семененко в соціальних мережах:

