Підсанкційні судна знову почали перевозити російську нафту - Bloomberg
Підсанкційні судна знову почали перевозити російську нафту - Bloomberg

Підсанкційні судна знову почали перевозити російську нафту - Bloomberg

Російський експорт нафти зростає другий тиждень поспіль, оскільки майже половина танкерів, які потрапили під американські санкції у попередні роки, знову відновили роботу і перевозять російську нафту.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

Поставки нафти з усіх російських портів за останні чотири тижні (до 27 квітня) зросли до 3,26 млн барелів на добу і становлять приблизно 190 000 барелів на день.

Адміністрація президента США Дональда Трампа поки що утримується від запровадження додаткових санкцій проти Росії, і кілька танкерів, на які були накладені санкції за президента Джо Байдена, відновили перевезення російської нафти, зазначає видання. Щонайменше 18 з 39 суден, внесених США до чорного списку у 2023 і 2024 роках, які раніше простоювали через санкції, зараз регулярно перевозять нафту з російських портів.

Валова вартість російського експорту нафти зростає другий тиждень поспіль, зауважує видання, збільшившись приблизно на $50 млн, або на 4%, до $1,33 млрд станом на 27 квітня, що відображає збільшення як середньотижневих цін, так і обсягів поставок. Наприклад експортні ціни на російську нафту марки Urals зросли приблизно на $0,90 за барель, а ціна на ключовий тихоокеанський сорт нафти ESPO зросла приблизно на 1,50 долара.

Ці дані не включають вантажі, ідентифіковані як казахстанський сорт KEBCO. Це вантажі АТ «КазТрансОйл», які йдуть транзитом через Росію на експорт через Новоросійськ і Усть-Лугу і не підпадають під дію санкцій ЄС або цінового обмеження. Казахстанська нафта змішується з нафтою російського походження для створення єдиного експортного потоку. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Казахстан провів ребрендинг своїх вантажів, щоб відрізнити їх від вантажів, що постачаються російськими компаніями.

Як повідомляв Укрінформ, російські нафтовидобувні компанії бурять свердловини найшвидшими за останні п'ять років темпами, а РФ готується до послаблення обмежень на видобуток нафти в рамках ОПЕК+ і можливого послаблення деяких санкцій.

Фото: Bloomberg

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader