/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F45e84c456ada072c94c2f6683c08ba03.jpg)
Полювання за Chrome. Ці найбільші компанії мріють купити браузер у Google
Браузер Chrome у майбутньому може бути виставлено на продаж, якщо Міністерство юстиції США доб'ється свого в процесі у справі проти Google.
Про те, які компанії хочуть купити браузер Chrome у Google, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на американський веб-сайт про комп'ютерну техніку The Verge.
Хоча можлива угода, якщо вона взагалі відбудеться, станеться не скоро. Судовий розгляд у справі про заходи покарання все ще триває, рішення найближчим часом не очікується, і Google вже заявила, що подасть апеляцію. Це явно затягне процес і може навіть скасувати будь-яку постанову, в рамках якої Google змусили б продати браузер.
Але припустимо, Google дійсно доведеться продати Chrome. Хто хоче його купити? І навіщо? Часткові відповіді на ці питання починають з'являтися під час поточного судового процесу.
Навіщо компаніям Chrome
Браузер - чудовий інструмент для просування власної пошукової системи. Особливо такий популярний, як Chrome. Оскільки Chrome належить Google, логічно, що за замовчуванням у ньому використовується Google Search.
З огляду на те, що частка Chrome на ринку браузерів становить приблизно дві третини, мільйони користувачів просто використовують Google як основний пошуковик - тому що так налаштовано за замовчуванням.
Але інтерес до Chrome виходить за рамки пошуку. Браузер з такою аудиторією - це гігантський майданчик для просування будь-яких продуктів. Володіння Chrome дає компанії прямий доступ до чотирьох мільярдів користувачів.
Хто хоче купити Chrome
OpenAI
Керівник продуктового напрямку ChatGPT Нік Терлі повідомив у суді, що OpenAI зацікавлена в купівлі Chrome. З огляду на те, що в ChatGPT вже вбудовані функції веб-пошуку, логічно, що компанія хоче володіти власним популярним браузером, щоб розширити охоплення.
Крім того, OpenAI, будучи одним з найбільших конкурентів Google, напевно буде рада заволодіти таким важливим активом Google.
Perplexity
Ця компанія теж пропонує пошук на базі штучного інтелекту. Комерційний директор Perplexity заявив у суді, що компанія зацікавлена в купівлі Chrome. Причини ті самі, що й у OpenAI: платформа з великою аудиторією.
Perplexity також розробляє власний браузер, який, за словами CEO компанії, допоможе краще розуміти користувачів і показувати їм персоналізовану рекламу.
Yahoo
На суді представники Yahoo повідомили, що вони вже працюють над власним веб-браузером, але купівля Chrome спростила б процес виходу на ринок.
Генеральний менеджер Yahoo Search Брайан Провост заявив, що купівля Chrome коштувала б десятки мільярдів доларів, але за допомогою власника Yahoo - Apollo Global Management - така угода можлива.
Не тільки Yahoo оцінює купівлю Chrome в одинадцятизначні суми. CEO Гебріел Вайнберг у суді оцінив вартість браузера в "приблизно" 50 мільярдів доларів (за даними Bloomberg). Тож якщо будь-якій компанії випаде можливість купити Chrome, їй, імовірно, доведеться заплатити величезну суму.
Проте, така інвестиція може окупитися. Покупець Chrome відразу ж отримає платформу з мільярдною аудиторією. А в умовах, коли позиції Google похитнулися, втрата основного браузера може стати для неї серйозним ударом.
