/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fe66f9cb8e69b5298f95fdfc0a0ac5db0.jpg)
Садівники приховують секрет: як правильно пікірувати перець для рекордного врожаю
Про що йдеться у матеріалі:
Пікірування перцю — важливий етап у вирощуванні цієї примхливої овочевої культури, і саме від правильного проведення цієї процедури залежить майбутній урожай.Авторка YouTube-каналу "Вирощуємо вдома", досвідчена садівниця, ділиться практичними порадами з пересадки розсади перцю.
Главред з'ясував, як правильно пікірувати перець
Як пікірувати перець - пересадка розсади перцю
"Пікірування перцю є важливим заходом, що дозволяє зміцнити кореневу систему рослини і надалі підвищити врожайність", - наголошує вона. Коли краще пікірувати перець
За словами експертки, найкращий час для пікірування — на 2–3 тиждень після посіву, коли з’являються другий і третій справжні листки. Саме в цей момент рослина достатньо зміцніла, але ще не переросла, тому краще переносить зміну середовища.
"На більш пізніх термінах пікірування загрожує сильним пошкодженням кореневої системи, в результаті якої рослина буде довго адаптуватися до нових умов", — застерігає авторка відео.
Дивіться відео про правила пікірування перцю:
Як підготувати розсаду до пересадки перцю
За 6 годин до процедури рослини потрібно добре полити. Це зменшить ризик пошкодження коріння при перевалці. Садівниця радить обирати тільки міцні сіянці з рівним стовбуром і неушкодженими листками.
Правильна техніка пікірування перцю
Покроково процес виглядає так:
- Підготовка ємностей — горщики чи касети наповнюють ґрунтом на 2/3, роблять лунку.
- Обережне пересаджування — розсаду дбайливо витягують і переносять у нову тару, уважно розміщуючи коріння.
- Глибина посадки — не змінюється; садити потрібно на тому ж рівні, що і в посівному контейнері.
- Полив — обов’язково після пересадки.
"Особливу увагу приділяють розподіленню коренів у лунці. Після пікірування важливо поставити розсаду в світле місце, захистивши її від прямого сонця", — зазначає експертка.
Догляд за перцем після пікірування
"Головний фактор, який забезпечить швидку адаптацію, — це якісний полив. Перець вологолюбивий, але не сприймає надмірне зволоження", - йдеться у відео.
Окрім поливу, важливо також правильно підібрати ґрунт.
Найкращий склад — це суміш торфу, чорнозему та невеликої кількості річкового піску.
Вам також може бути цікаво:
Що таке "Вирощуємо вдома"?
"Вирощуємо вдома" - це канал про вирощування екзотичних та кімнатних рослин, а також про природу. Авторка каналу Наталія ділиться корисними порадами щодо садівництва та догляду за рослинами. На "Вирощуємо вдома" підписалось понад 10 тисяч користувачів.

