Путін перейменував аеропорт у Волгограді на "Сталінград": у чому сенс
Путін перейменував аеропорт у Волгограді на "Сталінград": у чому сенс

Путін перейменував аеропорт у Волгограді на "Сталінград": у чому сенс

Путін перейменував аеропорт у Волгограді на "Сталінград": у чому сенс

Повернення назви, пов’язаної з культом диктатора, ‒ частина нової імперської риторики Кремля, яка виправдовує війну як "велику історичну місію".

Російський диктатор Владімір Путін підписав указ про перейменування аеропорту "Гумрак" у Волгограді на "Сталінград".

Про це 29 квітня повідомила пресслужба Кремля. Указ підписаний після завершення робочої поїздки Путіна до регіону, під час якої він зустрівся з губернатором Андрєєм Бочаровим.

Ініціатором перейменування виступив губернатор, який заявив, що відповідне прохання надходило від місцевих жителів, зокрема "ветеранів та учасників" так званої "спеціальної військової операції" ‒ офіційного терміна, яким у Росії називають війну проти України.

Бочаров аргументував своє звернення тим, що "багато громадян" наполягають на поверненні аеропорту "справжньої, гордої, мужньої, героїчної назви". Він підкреслив, що назва "Сталінград" має символічне значення в історії Росії.

Як символ "Сталінграда" відіграє роль у сучасній війні Росії проти України

Назва "Сталінград" є символічною для Росії через Сталінградську битву (1942-1943), одну з найвирішальніших і найкривавіших подій Другої світової війни. Місто, назване на честь Іосіфа Сталіна, стало ареною запеклого протистояння між радянськими та німецькими військами. Перемога СРСР у цій битві вважається переломним моментом у війні, що зупинив просування нацистської Німеччини та підняв моральний дух радянського народу.

В офіційній історіографії СРСР і РФ ця перемога подається як доказ непереможності радянського духу, солдатського героїзму і сталінського керівництва.

Для багатьох у РФ Сталінград ‒ це синонім "великої перемоги за будь-яку ціну".

Назва "Сталінград" напряму пов’язана з Іосіфом Сталіним, чия влада була на піку саме під час війни.

Вшанування Сталінграда ‒ непряме, проте цілком очевидне, відбілювання образу Сталіна, включно з ігноруванням масових репресій, ГУЛАГу, Голодомору.

Повернення назви ‒ це символічне відновлення культу особи, під новою імперсько-патріотичною обгорткою.

Владімір Путін та його оточення активно експлуатують пам’ять про Другу світову війну як ключовий елемент державної ідеології.

"Сталінград" подається як символ того, що "Росія завжди перемагає" у протистоянні з Заходом.

В умовах повномасштабної війни проти України згадка Сталінграда виконує роль:

  • легітимації жертв і репресій заради "історичної мети";
  • мобілізації населення через апеляцію до героїчного минулого;
  • прив'язки сучасної війни до "священної" перемоги 1945 року.

"Сталінград" для Росії ‒ це концентрат історичної міфології, культу перемоги, політичного сталінізму та ідеологічної мобілізації.

Нагадаємо, після введення санкцій з боку США, російська державна компанія "Совкомфлот" перейменувала кілька своїх танкерів на честь міст РФ.

Джерело матеріала
loader
loader