Українського переселенця до Росії хочуть засудити до 24 років тюрми
Українського переселенця до Росії хочуть засудити до 24 років тюрми

Українського переселенця до Росії хочуть засудити до 24 років тюрми

Українського переселенця до Росії хочуть засудити до 24 років тюрми

Російська система звинуватила прихильника РФ у шпигунстві на користь СБУ.

В Росії прокуратура в Першому Західному окружному військовому суді в Петербурзі вимагає 24 роки ув'язнення для 22-річного українця Богдана Богомазова, родина якого ще у серпні 2022 року переїхала з Харкова до Росії, повідомляє «Медіазона».  

Чоловіка звинувачують за статтями про шпигунство та спробу організувати теракт. Російське «слідство» стверджує, що Богомазов під ніком «Лілія» закликав в інтернеті підпалювати машини російських військових та намагався організувати вибухи на залізницях, а також організовував «провокації за допомогою піротехніки на оборонному заводі». Чоловік провини не визнає та заявив у суді, що підписав свідчення «під погрозами та тиском».

Богдан Богомазов та його мати Надія наполягають, що їхня родина дотримується проросійських поглядів, і саме тому батьки, сестра та брат у 2022 році переїхали з Харкова до Петербурга.

В суді чоловік заявив, що з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну він почав з другом вести проросійський телеграм-канал. Згодом, після переїзду в РФ він «зрозумів, що його друг Микита Шевченко опинився в лапах СБУ через телеграм-канал». Водночас обвинувачення у Росії вважає Шевченка співробітником українських спецслужб.

Після зникнення Шевченка із зв’язку із Богомазовим зв'язався чоловік під ніком «Оплот», який дав йому «завдання з розвідки», але хлопець, за його словами, навмисно «провалив його».  За його словами, 21 листопада 2023 року він мав з'їздити до залізниці, яку згодом збиралися підірвати, проте він не став цього робити і припинив спілкування з «Оплотом», а через два дні його «несподівано затримали співробітники ФСБ».

В основу справи лягли свідчення двох жителів Башкортостану, які начебто брали участь в оперативному експерименті ФСБ, спілкувалися з «Лілією», а потім передали записи силовикам. Експертиза, проведена спеціалісткою ФСБ, встановила, що голос на записах належить Богомазову.

Чоловік заявив, що після затримання він пропонував силовикам продовжити спілкуватися з «Оплотом» під їхнім керівництвом, щоб вони могли дізнатися про можливі схованки з вибухівкою, проте ця пропозиція «не знайшла відгуку».

Нагадаємо, у березні Південний окружний військовий суд Росіїзасудив 23 українських військовополонених на термін від 13 до 23 років колонії суворого режиму, оскільки вони у різні роки служили у полку Нацгвардії України «Азов».

Джерело матеріала
loader
loader