/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F653dd339c5a6f7e3e53b1b888579ae79.jpg)
"Право першої ночі" і не тільки: стали відомі нові подробиці угоди про копалини
Ці нюанси українцям забули розповісти
В Угоді про створення Спільного інвестиційного фонду реконструкції випливли нові деталі, які не були оприлюднені раніше. Наприклад, фонд отримуватиме половину роялті, ліцензійних зборів та інших платежів від видобутку природних ресурсів в Україні.
Крім того, США отримуватимуть прибуток від інвестування цих ресурсів. Відповідний пресреліз опубліковано на сайті Білого дому.
"Проєкти з природних ресурсів будуть включати корисні копалини, вуглеводні та пов’язаний з ними розвиток інфраструктури. Якщо Сполучені Штати вирішать придбати ці ресурси для себе, нам буде надано перший вибір: або придбати їх, або призначити покупця на наш вибір", — йдеться в документі.
Також у пресслужбі заявляють, що інвестиційний фонд отримуватиме 50% роялті, ліцензійних зборів та інших подібних платежів від розробки природних ресурсів у нашій країні, а Вашингтон також отримуватиме прибуток від їх подальшого інвестування.
"Ці гроші (які Київ передаватиме до Фонду – ред.) будуть інвестовані в нові проєкти в Україні, які принесуть довгостроковий прибуток як для американського, так і для українського народів", – йдеться у пресрелізі.
Примітно, що в документі немає жодних згадок про те, що американська сторона зі свого боку щось вноситиме до Фонду реконструкції.
Зазначається, що "партнерство контролюватиметься компанією з рівним представництвом трьох українських та трьох американських членів правління, які разом прийматимуть рішення щодо інвестицій та розподілу ресурсів фонду".
Нагадаємо, у попередньому проєкті угоди передбачалося, що більшість голосів у правлінні Інвестиційного фонду мали належати представникам США.
Водночас у документі йдеться, що "державі, компанії або особі, яка фінансувала або забезпечувала російську військову машину, не буде дозволено отримати вигоду з відновлення України".
"Важливо те, що це партнерство надсилає Росії потужний сигнал: Сполучені Штати зацікавлені в грі та віддані довгостроковому успіху України", — пише Білий дім.
Раніше проєкт "UA War Infographics" порівняв положення першої версії угоди про копалини та положення домовленості, яка врешті-решт була підписана.

