"Десятки або сотні мільярдів доларів": Шмигаль розкрив деталі інвестиційної угоди зі США
"Десятки або сотні мільярдів доларів": Шмигаль розкрив деталі інвестиційної угоди зі США

"Десятки або сотні мільярдів доларів": Шмигаль розкрив деталі інвестиційної угоди зі США

Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради для ратифікації угоду зі Сполученими Штатами про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у офіційному Telegram-каналі та під час виступу з трибуни парламенту.

За словами глави уряду, фонд керуватиметься Україною та США на паритетних засадах. "Створюється Інвестиційний фонд відбудови, яким на рівних умовах управляють Україна та США. Жодна сторона не матиме в ньому переваги. Усі рішення приймаються спільно", – наголосив Шмигаль.

Прем'єр-міністр підкреслив, що цей механізм є інструментом залучення інвестицій, а не передачі активів. "Усі українські природні ресурси залишаються за Україною", – зазначив він.

Згідно з угодою, наповнення фонду здійснюватиметься обома країнами у співвідношенні 50 на 50. Американська сторона робитиме грошові внески або надаватиме нову військову допомогу. Важливо, що протягом перших 10 років усі прибутки реінвестуватимуться в Україну.

Серед ключових особливостей фонду – гарантування комерційних закупівель на умовах "бери або плати", що забезпечить стабільний попит на продукцію. Крім того, через американське агентство DFC залучатимуться новітні технології зі США та Європи.

Шмигаль зазначив, що в документі відсутні згадки про боргові зобов'язання України. "Доходи Фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною. Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що в нинішніх умовах дає унікальні можливості для розвитку торгівлі", – пояснив він.

За попередньою домовленістю, фонд буде зареєстрований у США, але діятиме в Україні. "Основний рахунок, куди Україна буде зараховувати внесок, буде відкритий в Україні в гривнях. Це важливий момент", – наголосив Прем'єр-міністр.

Угода є безстроковою, проте після 10 років сторони можуть припинити її дію за взаємною згодою. При цьому глава уряду висловив сподівання, що вона працюватиме "десятки років".

Шмигаль підкреслив, що угода охоплює всю суверенну територію України, а в додатку буде прописаний виключний перелік надр.

Очільник уряду оцінив потенційний обсяг інвестицій: "Даний Фонд буде виключно інвестиційним, або, як називають такі утворення, фондом прямих інвестицій. Обсяг оцінювати зараз рано, але я впевнений, це будуть десятки, можливо сотні мільярдів доларів".

Він також зазначив, що при створенні фонду аналізувався досвід аналогічних американських ініціатив в інших країнах у XXI столітті, які ставали "проривним інструментом інвестицій".

Як повідомлялося, Україна та США після тривалих переговорів 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови. Підписи під документом поставили перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент.

Теги за темою
Денис Шмигаль
Джерело матеріала
loader
loader