Допомагати і відновлювати: аграрії показали, як бізнес рятує громади
Допомагати і відновлювати: аграрії показали, як бізнес рятує громади

Допомагати і відновлювати: аграрії показали, як бізнес рятує громади

30 квітня 2025 року в місті Умань відбувся форум обміну досвідом «Відновлення разом: Проєктний менеджмент для сталого розвитку громад», організований ГО «Агенція відновлення та розвитку» за підтримки представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу в Україні». 

Серед учасників заходу – представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, незалежні проєктні менеджери та лідери місцевих громад, які обговорювали виклики та можливості для розвитку українських громад у контексті відновлення.

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук поділився досвідом реалізації успішних проєктів благодійного фонду «Збережи Україну!» (SaveUA), який був заснований очільником ВАР та об’єднав аграріїв-учасників трьох найбільших аграрних асоціацій — ВАР, Асоціації виробників молока та Асоціації «Свинарі України». 

Допомагати і відновлювати: аграрії показали, як бізнес рятує громади - Фото 1

Також він наголосив на важливості залучення бізнесу до суспільно значущих ініціатив:

«Сьогодні бізнес активно послуговується різними грантовими інструментами та шукає шляхи, як допомагати не лише своєму розвитку, а й країні в цілому. Завдяки нашому фонду «Збережи Україну!» (SaveUA) ми не лише підтримували аграрний сектор, а й реалізували проєкти з соціальним змістом. 590 000 одиниць медзасобів були передані 70 медичним закладам. 870 тонн брикетів для опалення ми відправили  українцям на прифронтових територіях. За три роки війни ми нагодували 2 млн постраждалих українців, надавши понад 370 тисяч продуктових наборів. Також надали 33 спецавтомобілі для бригад ДСНС. Це ще раз підтверджує, наскільки зросла роль аграріїв у контексті соціальної роботи».

Також Денис Марчук згадав про кейси, реалізовані на початку повномасштабного вторгнення:

«Українцям на постраждалих територіях не вистачало продуктів харчування, агровиробники втратили шляхи збуту через блокаду РФ морських шляхів. Ми знайшли рішення аби допомогти населенню та підтримати бізнес у дуже складний період — очільник ВАР підписав контракт із всесвітньо відомим кухарем Хосе Андресом та його фондом World Central Kitchen. За його підтримки ми відкрили в Умані один з найбільших гуманітарних штабів в Україні, де щотижня пакували та доставляли по 29 тис продуктових наборів для ВПО, українцям на прифронтових та деокупованих територіях. Усі ці набори складалися з товарів виключно українських виробників».

За словами Дениса Марчука, наш досвід доводить, що ефективність проєктів зростає, коли вони відповідають реальним потребам громад.

Джерело матеріала
loader