/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F4ee19dbfe020e2640266ee85f61bc927.jpg)
Telegram представив масштабне оновлення: групові дзвінки з шифруванням та автоматизація акаунтів
Групові дзвінки, що з’явилися у Telegram ще у 2021 році як відеочати та трансляції у каналах, тепер доступні без створення груп або каналів, інформує 24 Канал.
До одного дзвінка можуть долучитися до 200 учасників. Їх можна додати вручну або запросити за посиланням чи QR-кодом. Підтримуються аудіо- та відеодзвінки, а також трансляція екрана. Нововведенням є наскрізне шифрування, яке гарантує конфіденційність розмов.
Захист дзвінків підтверджується через чотири емодзі на екранах учасників: якщо вони збігаються – розмова вважається захищеною. Telegram використовує алгоритм, схожий на блокчейн, і заявляє, що навіть адміністрація не може підключитися до таких дзвінків.
Документація алгоритму доступна для експертів, а за успішне зламування протоколу шифрування обіцяно понад 100 тисяч доларів – однак ніхто не зміг цього зробити за понад десять років.
Користувачі функціоналу "Telegram for Business", доступного лише для Premium-підписників, отримали можливість автоматизувати свої акаунти. Тепер можна підключати чат-ботів, зокрема з ШІ, дозволяти їм керувати повідомленнями, профілем та публікувати сторіз.
Щодо подарунків, то тепер їх можна надсилати ще простіше – кнопка з іконкою подарунка доступна прямо в полі введення. Відображення подарунків у профілі можна налаштовувати, а Premium-користувачі мають змогу обрати категорії подарунків, які бажають отримувати. З жовтня минулого року в Telegram обмінюються понад 10 мільйонами подарунків щомісяця.
Оновлення також торкнулося системи боротьби зі спамом і шахрайством. У разі підозри акаунт тепер не блокується миттєво, а "заморожується" – користувач не може надсилати повідомлення, але має змогу звернутися до модераторів для оскарження обмеження. Також додано можливість швидкого блокування та скарги на користувачів, які пишуть вперше.
У мобільних застосунках Telegram з’явилися нові жести. Користувачі iOS і Android можуть швидко пересилати пости до "Улюбленого" або останніх чатів. На iOS також доступне нове жестове керування: якщо потягнути вправо смугу сторіс над списком чатів або у самій стрічці чатів – відкриється редактор сторіс.
