Українські розробники створили платформу для пріоритезації в гуманітарному розмінуванні
Українські розробники створили платформу для пріоритезації в гуманітарному розмінуванні

Українські розробники створили платформу для пріоритезації в гуманітарному розмінуванні

Понад 100 наборів даних із 26 різних джерел інтегрували українські розробники у платформу для автоматичної пріоритезації у сфері гуманітарного розмінування (GRIT).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство економіки.

Платформа GRIT створена в межах пілотного проєкту з пріоритезації в гуманітарному розмінуваннів Харківській області та працює на базі технологічного гіганта Palantir.

Зазначається, що у платформу інтегровано інформацію, зокрема, про ґрунти, економічну активність в регіоні, стан обʼєктів соціальної інфраструктури, кількість людей, що мешкають у громадах тощо.

На базі завантажених даних відтестовані алгоритми пріоритезації, враховуючи економічні, соціальні, екологічні та безпекові критерії.

"На основі зібраних даних штучний інтелект може будувати моделі, що дозволяють відповідати на складні питання. Наприклад, якщо ми маємо дві ідентичні ділянки в різних громадах Харківської області, то система для визначення пріоритетності враховуватиме, на якій відстані знаходиться найближчий елеватор для зерна, інфраструктурну мережу тощо", - пояснив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

За його словами, є великий масив даних, і це дає широке поле для застосування ШІ та різноманітних алгоритмів.

"Але головне, що фінальне рішення буде ухвалювати людина", - наголосив він.

Після успішного завершення пілотного проєкту в Харківській області Міністерство економіки ініціювало переговори із Palantir та міжнародними партнерами України про масштабування платформи GRIT на всі області, на території яких велися бойові дії.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні у 2025 році планується провести технічне обстеження територій площею 31 тис. км² на наявність вибухонебезпечних предметів і створити Реєстр територій забруднених або ймовірно забруднених.

На українському ринку працюють 73 оператори протимінної діяльності. Запущений механізм компенсації 100% вартості послуги з розмінування для аграріїв. Вже підписано більше 50 угод для сільгоспземель у чотирьох регіонах. Україна має понад 200 розмінувальних машин, зокрема українського виробництва.

Теги за темою
Мінекономіки
Джерело матеріала
loader
loader