Росія на порозі економічної кризи через необхідність живити машину війни - зовнішня розвідка
Росія на порозі економічної кризи через необхідність живити машину війни - зовнішня розвідка

Росія на порозі економічної кризи через необхідність живити машину війни - зовнішня розвідка

Росія перебуває на порозі економічної кризи.

Як ідеться на сайті Служби зовнішньої розвідки України, наступного тижня Держдума РФ розгляне урядовий законопроєкт про перегляд показників федерального бюджету. Основна причина невідкладних дій – величезний дисбаланс дохідної та видаткової частин бюджету.

Посилення негативних тенденцій в економіці Росіїє наслідком суттєвого перевищення рівня витрат над доходами, насамперед через необхідність живити криваву машину війни проти України, наголосили у Службі зовнішньої розвідки.

Як ідеться у повідомленні, через дисбаланс уряд РФ змушений переглянути федеральний бюджет на 2025 рік у бік збільшення його дефіциту на 220% (з $12 мільярдів до $42 мільярдів). При цьому Міністерство фінансів РФ декларує незмінність прогнозованого показника зростання ВВП - на рівні 2,5%, пояснюючи свою логіку очікуваним "збільшенням ненафтогазових доходів".

Насправді, підкреслили у СЗРУ, це означає безпрецедентне в історії сучасної Росії зростання податкового тиску на бізнес.

Для нормалізації ситуації в економіці уряд РФ запланував збільшення надходжень від податку на доходи фізичних осіб на 180%, податку на прибуток підприємств - на 110%, а податку на додану вартість - на 17%. При цьому до 30% підприємств малого та середнього бізнесу в Росії вже зараз перебувають на межі банкрутства. До кінця поточного року прогнозується збільшення цього показника до 50%.

Згідно із заявою міністра фінансів Росії Антона Сілуанова, "пріоритети бюджету РФ залишаються незмінними… всі цілі національного розвитку будуть виконані незалежно від зовнішніх умов і чинників…".

Проте, зазначили у Службі зовнішньої розвідки, міністр фінансів замовчує той факт, що дохідна частина бюджету Росії більш ніж на 30% залежить від експорту російської нафти. За перший квартал 2025 року нафта марки urals суттєво втратила в ціні.

На сьогодні закупки російської нафти у портах Приморськ і Новоросійськ коливаються на рівні $47-­$49 США за барель, тоді як у бюджет закладалася вартість на рівні $69,7 за барель. Відтак падіння нафтогазових доходів РФ у річному вираженні може становити до 30% або 30–40 мільярдів доларів, що фактично дорівнює дефіциту бюджету Росії на цей рік.

"У контексті маніпулювання офіційною статистикою аналогічна ситуація з рівнем інфляції. Російський уряд закладає показник на рівні 7,6%, тоді як, за нашими оцінками, уже сьогодні реальна інфляція в Росії перевищує 20%", - додали у СЗРУ.

Як повідомляв Укрінформ, на тлі зменшення нафтогазових доходів бюджету Росія намагається збільшити надходження за рахунок підвищення акцизу на спиртне.

Фото ілюстративне

Теги за темою
Україна Росія Економіка Бюджет ВВП
Джерело матеріала
loader
loader