У США апеляційний суд зупинив рішення про повернення співробітників «Голосу Америки» на роботу
У суботу, 3 травня, федеральний апеляційний суд у США заблокував рішення, яке зобов’язувало адміністрацію Трампа повернути понад 1000 співробітників «Голосу Америки» на роботу. Про це пише Reuters.
22 квітня окружний суддя США Ройс Лемберт постановив, що адміністрація Дональда Трампа має «вжити всіх необхідних заходів», щоб відновити працівників і підрядників на їхніх посадах в американській новинній службі, а також відновити мовлення і деякі гранти.
Апеляційний суд вирішив, що суддя Лемберт не мав юрисдикції, аби наказувати повернути працівників на роботу та відновити гранти у розмірі 15 мільйонів доларів для «Радіо Вільна Азія» та Близькосхідної мовної мережі (MBN).
Reuters зазначає, що Агентство США з глобальних медіа (USAGM) відправило понад 1000 співробітників у відпустку і повідомило 600 підрядникам, що їхні контракти будуть розірвані після того, як агентство раптово припинило мовлення в березні за розпорядженням Трампа.
Апеляційний суд зазначив, що уряд не оскаржував той аспект рішення Ламберта, який вимагає від нього відновити «законодавчо передбачений рівень мовлення» «Голосу Америки». У п'ятницю, 2 травня, повідомлялося про те, що медіакорпорація готується відновити мовлення наступного тижня. У суботу, 3 травня, USAGM не прокоментувало цю ситуацію Reuters.
Окружна суддя США Корнелія Піллард не погодилася з рішенням суду і заявила, що воно «фактично гарантує, що мережі більше не існуватимуть у будь-якій значущій формі до того часу, коли ця справа буде остаточно розглянута».
Вона додала, що це «призведе до того, що “Голос Америки” буде змушений замовкнути в найближчому майбутньому, а “Радіо Вільна Азія” і Близькосхідні мовні мережі не зможуть довести цю справу до кінця».
«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво Агентства USAGM анонсувало, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Водночас українська служба «Голосу Америки» припиняє співпрацю з людьми, які працювали за персональними контрактами (PSC).
22 березня стало відомо, що журналісти «Голосу Америки» подали до суду на адміністрацію Дональда Трампа. 29 березня Федеральний суд США тимчасово призупинив спроби адміністрації Трампа ліквідувати медіакомпанію «Голос Америки».
22 квітня федеральний суд у Вашингтоні постановив, що адміністрація президента США Дональда Трампа має відновити роботу «Голосу Америки» та його співробітників, а також кількох інших новинних агенцій, якими опікується Агенція США з глобальних медіа (USAGM) — «Радіо Вільна Азія» та Близькосхідної мовної мережі (MBN).
У пʼятницю, 2 травня, ввечері працівникам «Голосу Америки», які перебували у вимушеній відпустці, відновили доступ до внутрішніх мереж. На електронну пошту працівникам прийшов лист від керівників Агентства США з глобальних медіа (USAGM), у якому зазначалося, що найближчими днями їм нададуть «вказівки про наступні кроки».
В окремому листуванні представники керівництва повідомили, що USAGM очікує відновити роботу «Голосу Америки» вже наступного тижня.
Читайте також:
-
Рішення суду щодо «Голосу Америки» є перемогою для журналістів і свободи преси
-
37 правозахисних організацій закликали Конгрес США захистити журналістів USAGM, яким загрожує переслідування
-
Це погано для демократії у світі й для інтересів США, — Адріан Кармазин про припинення фінансування «Голосу Америки»
Фото: «Голос Америки»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

