Акції на фондових ринках зростають на тлі ознак послаблення торговельної напруги
Акції на фондових ринках зростають на тлі ознак послаблення торговельної напруги

Акції на фондових ринках зростають на тлі ознак послаблення торговельної напруги

Акції на Волл-стріт та європейських біржах продемонстрували зростання наприкінці минулого тижня, а прибутковість американських казначейських облігацій злетіла після публікації сильного звіту про зайнятість та сигналів готовності Китаю до переговорів щодо тарифів.

Усі три основні американські фондові індекси зросли більш ніж на 1% за сесію, причому економічно чутливі сектори - фінансовий, транспортний та мікропроцесорний - перевершили показники загального ринку. Індекс S&P 500 показав дев'яту поспіль сесію зростання - найдовшу серію за понад два десятиліття. Усі три індекси також завершили тиждень зростанням, пише Reuters.

Економіка США додала більше робочих місць, ніж очікувалося минулого місяця, а інфляція заробітної плати виявилася нижчою за прогнози, свідчать дані Міністерства праці. Це спричинило стрибок прибутковості еталонних казначейських облігацій США.

"У даних про зайнятість дійсно не було нічого, що могло б не сподобатися; вони вказують на те, що економіка в порядку", - зазначив Пол Нолті, старший радник з питань багатства та ринковий стратег Murphy & Sylvest в Елмхерсті, штат Іллінойс. "Все ще тривають дискусії про вплив тарифів, але поки що принаймні ці дані не відображаються в багатьох показниках".

Міністерство торгівлі Китаю повідомило, що Пекін оцінює пропозицію Вашингтона провести переговори щодо тарифів президента США Дональда Трампа, сигналізуючи про потенційну деескалацію торговельної війни, яка стривожила ринки.

"Китай і США роблять повільні, але повторювані кроки до переговорів і примирення", - сказав Джед Еллерброк, портфельний менеджер Argent Capital Management в Сент-Луїсі. "Здається, фаза виходу з-під контролю закінчилася. Ринок не вірить, що поточні тарифні ставки будуть зберігатися дуже довго".

Показники фондових бірж:
- Промисловий індекс Dow Jones зріс на 564,47 пункти (1,39%) до 41 317,43
- S&P 500 додав 82,49 пункти (1,47%) до 5 686,63
- Nasdaq Composite підвищився на 266,99 пункти (1,51%) до 17 977,73

Європейські акції також продемонстрували сильне зростання: загальноєвропейський індекс STOXX 600 зріс на 1,67%, а широкий індекс FTSEurofirst 300 - на 1,75%.

Глобальний індекс MSCI збільшився на 1,58% до 848,38, а індекс ринків, що розвиваються, зріс на 2,14% до 1 135,80. Індекс акцій Азіатсько-Тихоокеанського регіону (без Японії) піднявся на 2,44%, тоді як японський Nikkei додав 1,04%.

Попри оптимізм на ринках, деякі американські компанії попередили про негативний вплив торговельних тарифів. Apple оцінила витрати від тарифів у 900 мільйонів доларів, а General Motors попередила про потенційний удар по прибутках на 4-5 мільярдів доларів. American Airlines відкликала свій прогноз прибутку.

Валютний та сировинний ринки:

- Долар США послабився на тлі позитивних даних, індекс долара впав на 0,14% до 100,00
- Євро зміцнився на 0,12% до $1,1304
- Долар послабився проти єни на 0,3% до 144,99

Ціни на нафту продовжили падіння в очікуванні рішення ОПЕК+ щодо збільшення видобутку: американська нафта впала на 1,60% до $58,29 за барель; Brent знизилася на 1,35% до $61,29 за барель

Золото втратило 0,24% до $3 232,60 за унцію на тлі послаблення торговельної напруги між США та Китаєм.

Прибутковість 10-річних казначейських облігацій США зросла на 7,7 базисних пунктів до 4,308%, оскільки сильні дані про зайнятість змусили інвесторів скоротити ставки на зниження процентної ставки Федеральної резервної системи в червні.

Джерело матеріала
loader
loader