/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F72f4e809a964bb005f6898503c8f71f5.jpg)
ОПЕК+ готує масштабне збільшення видобутку нафти
Група країн ОПЕК+ планує ще більше прискорити збільшення видобутку нафти і може скасувати добровільні скорочення обсягом 2,2 мільйона барелів на добу до кінця жовтня, якщо країни-учасниці не покращать дотримання квот, повідомляє Reuters з посиланням на джерела.
У квітні ОПЕК+ шокувала нафтовий ринок, погодившись на швидше, ніж очікувалося, згортання скорочень, попри слабкі ціни та попит. За даними джерел, цей крок був ініційований лідером ОПЕК+ Саудівською Аравією для покарання деяких членів за недотримання квот.
Група, до якої входять країни Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та їхні союзники, зокрема Росія, у суботу погодила ще одне значне збільшення видобутку на червень. Загалом у квітні, травні та червні планується випустити на ринок майже 1 мільйон барелів на добу.
За словами джерел, ОПЕК+ збереже цю тенденцію і в червні, ймовірно, домовиться про вивільнення ще 411 000 барелів на добу в липні. Група також, імовірно, затвердить прискорене збільшення видобутку на серпень, вересень та жовтень.
Якщо такі країни, як Ірак, Казахстан та інші порушники не покращать дотримання квот та не забезпечать компенсаційні скорочення, добровільні скорочення обсягом 2,2 мільйона барелів на добу, які здійснюють вісім членів угруповання, будуть скасовані до листопада, зазначило одне з джерел.
Варто зазначити, що ОПЕК+ все ще скорочує видобуток майже на 5 мільйонів барелів на добу, і багато з цих скорочень залишатимуться чинними до кінця 2026 року. У грудні ОПЕК+ домовилась про поступове згортання 2,2 мільйона барелів на добу добровільних скорочень до кінця вересня 2026 року, але в квітні погодила прискорення цього процесу.
Ціни на нафту в квітні впали до чотирирічного мінімуму нижче $60 за барель через прискорене збільшення видобутку ОПЕК+ та побоювання щодо глобального економічного спаду через тарифи президента США Дональда Трампа.
"Ринок сприйме цю новину негативно, якщо експорт сирої нафти не свідчитиме про покращення дотримання квот у межах ОПЕК+", - вважає аналітик UBS Джованні Стауново.
Саудівські офіційні особи проінформували союзників та представників галузі про свою непоготовність підтримувати нафтові ринки подальшими скороченнями поставок.
Казахстан цього місяця відкрито виступив проти політики ОПЕК+, коли міністр енергетики країни заявив, що пріоритет віддаватиметься національним інтересам, а не інтересам ОПЕК+ при прийнятті рішень щодо рівня видобутку нафти. У квітні видобуток нафти Казахстаном перевищив квоту ОПЕК+, незважаючи на зниження на 3%.

