/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F65d894ba32877f6309f76470e89227ae.png)
Додаток, який використовується мільйонами, закриває важливу функцію: що потрібно знати
Додаток безпеки, що використовується мільйонами по всьому світу, втрачає важливу функцію, яка вплине на те, як люди використовують паролі.
Про це пише видання thesun.co.uk.
Компанія Microsoft оголосила про великі зміни у своєму додатку Authenticator, які відбудуться влітку 2025 року.
Хоча багато хто використовує сервіс для підтвердження своєї особи, також є зручний інструмент для зберігання паролів. Ця опція дає змогу користувачам безпечно зберігати всі свої паролі в одному місці, щоб можна було використовувати їх з будь-якого мобільного пристрою або комп'ютера, на якому користувач увійшов у систему.
Однак Microsoft повідомила, що закриває інструмент зберігання паролів у додатку Authenticator найближчими місяцями. Закриття відбуватиметься поетапно, починаючи з червня, коли люди більше не зможуть зберігати нові паролі в додатку.
У липні корисна функція автозаповнення, яка автоматично додає дані для входу на сторінки, перестане працювати з Authenticator. А в серпні збережені паролі більше вже не будуть доступні в застосунку.
"Після липня 2025 року вся платіжна інформація, збережена в Authenticator, буде видалена з вашого пристрою", — додала компанія. — "Після закінчення серпня 2025 року ваші збережені паролі більше не будуть доступні в Authenticator, а будь-які згенеровані паролі, які не були збережені, будуть видалені".
Однак, оскільки збережені паролі та адреси надійно синхронізуються з обліковим записом Microsoft, дані залишаться доступними через браузер Microsoft Edge.
Користувачі розкритикували таке рішення компанії, заявивши, що це "ще один крок назад".
"Microsoft дійсно робить усе, щоб обдурити своїх клієнтів", — написала одна людина в X.
Інший додав: "Тому мені просто потрібно позбутися програми Microsoft Authenticator і ніколи не сміти покладатися на інший продукт Microsoft. Зрозуміло".
Microsoft Authenticator, як і раніше, працюватиме за своєю основною метою — для паролів і двофакторної аутентифікації.
Цей крок було зроблено в той час, коли американський технологічний гігант просувається вперед у світі без паролів. Паролі використовуються для захисту облікових записів. Але кіберзлочинці часто намагаються скористатися тим, що їх легко "зламати". Саме тому компанії розробляють технології, що дають змогу входити в систему за допомогою відбитка пальця або сканування обличчя.
Раніше ми писали про те, чому люди досі користуються паролями, хоча могли б цього не робити. Незважаючи на те, що паролі досить легко зламати і складно запам'ятати, багато людей продовжують ними користуватися. Суспільство просто ще не готове перейти на новий рівень кібербезпеки.

