Знайдено дешевий елемент для чипів без кремнію: він прискорить комп'ютери
Знайдено дешевий елемент для чипів без кремнію: він прискорить комп'ютери

Знайдено дешевий елемент для чипів без кремнію: він прискорить комп'ютери

Група вчених з Університету Маямі у співпраці з професорами з Технологічного інституту Джорджії та Університету Рочестера в США розробили новий тип молекули, яка може зробити комп'ютери меншими та потужнішими.

Деталі прориву розкрито в прес-релізі Університету Маямі. Повідомляється, що розроблена вченими органічна молекула може зробити революцію у виробництві чипів, замінивши кремній.

"За останні 50 років кількість транзисторів, які ми можемо розмістити на чіпі, подвоювалася кожні два роки. Але ми швидко досягаємо фізичних меж для кремнієвої електроніки", — зазначив доцент кафедри фізики в Коледжі мистецтв і наук Університету Маямі Кун Ван.

Як альтернативу кремнію вчені створили органічну молекулу, яка, за їхніми словами, є найбільш електропровідною у світі. Молекула складається з хімічних елементів, що трапляються в природі, зокрема з вуглецю, сірки та азоту.

Як молекула може змінити електроніку

Як пояснюють учені, електрони рухаються молекулою без втрати провідності, тому теоретично це найефективніший спосіб перенесення електронів у будь-якій матеріальній системі.

"Це не тільки може зменшити розміри майбутніх електронних пристроїв, а й може забезпечити функції, які були б неможливі з матеріалами на основі кремнію", — наголосив Ван.

Дослідник мав на увазі, що розробка може змінити квантову інформатику. Завдяки надвисокій електропровідності цю молекулярну систему можна буде використовувати як кубіта, який є фундаментальною одиницею для квантових обчислень.

Зі свого боку аспірант Мейрдад Ширі додав, що молекулу можна інтегрувати з наявними наноелектронними компонентами в чипі та використовувати як електронний дріт або міжз'єднання між чипами. Матеріали, необхідні для створення молекули, недорогі, і її можна створити в лабораторії.

"Ці нові властивості не збільшують вартість, але можуть зробити (обчислювальні пристрої) потужнішими та енергоефективнішими", — підсумував Ван.

Джерело матеріала
loader