Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери
Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери

Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери

Найбільшу довіру українці мають до Збройних сил, волонтерів та тероборони, серед інституцій лідером довіри є Головне управління розвідки Міноборони.

Про це свідчать результати дослідження групи InfoLight.UA «Поточний стан соціальної згуртованості в Україні. Довіра, економіка, соціальні настрої», повідомляє Укрінформ.

Експерти проаналізували запас стійкості українського суспільства та держави в період російсько-української війни.

«Найвищим рівнем довіри українців користується ЗСУ, волонтери та тероборона – як підрозділ ЗСУ. Натомість серед конкретних відомств Сил безпеки та оборони України на першому місці – ГУР», – повідомив керівник проєктів ГО “Фонд сприяння демократії”, засновник InfoLight.UA Юрій Гончаренко.

Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери - Фото 1

За його словами, перше місце ЗСУ зумовлене тим, що українців об’єднує прагнення перемогти або завершити війну на прийнятних умовах. Забезпечити це можуть ЗСУ, волонтерські організації та ГУР як найбільш ефективна спецслужба.

Високе місце ГУР у рейтингу довіри пояснюється тим, що в боротьбі проти російської агресії розвідка зарекомендувала себе як одна з найефективніших структур, здатна виконувати надскладні завдання.

Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери - Фото 2

Фото: infolight.in.ua

«Головне управління розвідки Міністерства оборони України до 2014 року налічувало менш як 5000 співробітників. Під керівництвом Кирила Буданова воно перетворилося на справжній український Моссад, який "кошмарить" росіян від Далекого Сходу до Африки», – зауважив Гончаренко.

Згідно з результатами дослідження, за умов мобілізаційної реформи, яка буде соціально справедливою, висловили готовність піти служити добровольцями до 34% військовозобов’язаних. За умов забезпечення прозорості, соціальної справедливості та справедливого розподілу мобілізаційного навантаження на суспільство ті, кого називають “ухилянтами”, відповіли, що пішли б до війська добровольцями, розповів Гончаренко.

Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери - Фото 3
Лідерами суспільної довіри є ЗСУ, розвідка та волонтери - Фото 4

Дослідження «Поточний стан соціальної згуртованості в Україні. Довіра, економіка, соціальні настрої» охоплювало понад 80 запитань, поділених на сім тематичних блоків, зокрема: психологічна стійкість (Resilience Index), соціальна згуртованість (Cohesion Index), економічна впевненість, інформаційна стійкість, ставлення до оборони та мобілізаційної політики. Дані збиралися у дві хвилі: перша відбулася 4-6 квітня 2025 року (1024 анкети), друга тривала від 17 до 26 квітня (450 анкет).

Теги за темою
Збройні сили України дослідження
Джерело матеріала
loader
loader