Відстрочка від призову: хто має право отримати
Відстрочка від призову: хто має право отримати

Відстрочка від призову: хто має право отримати

Відстрочка від призову: хто має право отримати

Роз'яснення дав адвокат.

В Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. У цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Але деякі можуть оформити відстрочку. Юрист Дмитро Франчук розповів виданню «УНІАН», хто може отримати відстрочку від мобілізації.

Які підстави треба мати для відстрочки

Експерт пояснив, що для отримання відстрочки від призову треба мати такі підстави:

  • Сімейні обставини: наявність трьох чи більше дітей, яким не виповнилося 18 років; самостійне виховання неповнолітньої дитини; догляд за людиною з інвалідністю або тяжкою хворобою; статус батька-одинака. 
  • Стан здоров’я – інвалідність або непридатність до служби.
  • Здобування першої вищої освіти.
  • Службова необхідність. Людина може отримати бронювання, якщо працює на підприємстві, яке визнали критично важливим для економіки країни.

Як оформити відстрочку

Франчук зазначив, що для оформлення відстрочки потрібно зібрати документи, які підтверджують її підставу.

«Список документів залежатиме від причини, з якої особа має право на отримання відстрочки. Якщо йдеться про сімейні обставини, то чоловіку потрібно надавати свідоцтва про народження дітей, документи про інвалідність, довідку про склад сім’ї», – сказав він.

За словами юриста, перед тим, як отримати відстрочку від мобілізації, треба написати заяву на ім’я начальника ТЦК, в якому чоловік стоїть на обліку.

«Варто вказати підставу для надання відстрочки згідно зі статтею 23 закону про «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» й зазначити перелік документів, які додаються та підтверджують цю підставу, а потім пройти ВЛК. Якщо в особи вже є дійсний висновок ВЛК, то їй просто потрібно додати її у пакет документів, які надаватимуться разом із заявою», – пояснив експерт.

Франчук зазначив, що у ТЦК слід подавати або оригінали документів, або завірені копії. Він додав, що після подання пакета документів потрібно чекати на рішення ТЦК щодо надання відстрочки, яке ухвалить керівник.

«Якщо прохання про надання відстрочки буде відхилено, то таке рішення можна оскаржити через вищий орган ТЦК або в суді», – резюмував він.

Раніше у Міністерстві оборони України розповіли, які обов’язки є у громадян під час мобілізації.

Джерело матеріала
loader
loader