Компанія Neuralink Ілона Маска показала, як їх пацієнт із чипом редагує та озвучує відео на YouTube за допомогою сигналів мозку. Чоловік має бічний аміотрофічний склероз (БАС) – рідкісне невиліковне захворювання, яке вражає опорно-рухову систему. Чип став для нього шансом покращити якість життя, пише ScienceAlert.
Пацієнта звати Бред Сміт і він третя людина у світі, яка отримала імплантацію. Хворі на БАС поступово втрачають здатність говорити, їсти, рухатися та дихати самостійно. Нещодавно Сміт опублікував на YouTube відео, де показує, як він використовує чип у повсякденному житті.
Інтерфейс під назвою brain-computer interface (BCI) з’єднує мозок і комп’ютер. Через мозкові імпульси Бред може керувати мишкою свого ноутбука і редагувати відео. Він запевнив, що це перший в історії ролик, створений з допомогою BCI.
Neuralink. Стартап Kernel отримав 100 мільйонів доларів інвестиції для розвитку нейротехнологій. Збройні сили США і Кремнієва долина теж почали звертати увагу на мозок. Facebook мріє про друкування тексту силою думки.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F1607c068bc192129b85e5d8d74db452f.jpg)
Імплантат ввели у моторну кору мозку, відповідальну за рух. Він невеличкого розміру і містить понад 1000 електродів. Бред Сміт пояснив, що Neuralink не читає думки, а радше інтерпретує сигнали мозку, що вказують, як і куди чоловік хоче перемістити курсор.
Звикаючи до імплантату, пацієнт спершу намагався уявляти, як він рухає рукою. Але потім з’ясував, що чип краще реагує на мозкові сигнали для руху язиком і стискання щелеп.
Над технологіями для взаємодії людського мозку і комп'ютера працює не тільки