Повний крінж, – Андрющенко розповів про "побєдобєсіє" росіян на окупованих територіях
Повний крінж, – Андрющенко розповів про "побєдобєсіє" росіян на окупованих територіях

Повний крінж, – Андрющенко розповів про "побєдобєсіє" росіян на окупованих територіях

Про це 24 Каналу розповів керівник "Центру вивчення окупації" Петро Андрющенко, зазначивши, що "побєдобєсіє" на окупованих територіях виглядає з одного боку смішно. Проте з іншого боку це травмуюча ситуація, які треба протидіяти.

Пам'ятники на тлі руїн

Андрющенко розповів, що на окупованих територіях місцева влада привела до ладу пам'ятники з Другої світової війни.

Коли на фоні закинутих руїн Маріуполя стирчать ці пам'ятники, довкола яких окупанти водять хороводи, виглядає це абсолютно смішно,
– зауважив він.

Також в Маріуполі, за його словами, відкрили стелу військової слави Росії, що схожа на ту, що стоїть у Санкт-Петербурзі. Вона розташована якраз напроти руїн "Азовмашу". На його території абсолютно спалена, розбита будівля.

Відкривати цю стелу, як зазначив керівник "Центру вивчення окупації", приїжджали офіційні особи, навіть губернатор Санкт-Петербурга її відкривав. І всі фото і відео робили на тлі цих руїн, тому що їх ніяк не уникнути.

Це дійсно повний крінж. Єдине, що найсумніше і викликає велике занепокоєння велике, – що вони роблять з дітьми. Безпосередньо в школах вони залучають дітей до російських наративів,
– підкреслив він.

Наприклад, в школах Маріуполя діти обов'язково мають носити "георгіївську стрічку". За словами керівника "Центру вивчення окупації", фактично всі учні ходять з нею і, на жаль, це – форма одягу.

Дітей зобов'язують відвідувати ці пам'ятники, укладати квіти. Все те "побєдобєсіє", яке ми бачили в Росії і насміхалися з якого, цього року повноцінно докотилося до окупованих територій,
– наголосив Петро Андрющенко.

Все це коїться, за його словами, з-під палки, починаючи з дитячих садочків і закінчуючи вищими навчальними закладами.

Нагадаємо, що окупанти будують в Маріуполі дитячий центр військово-спортивної підготовки, який планують відкрити у 2026 році. Це буде найбільший табір на окупованій території для військового підготування саме дітей. Їх впродовж року готують у школах у межах позашкільної підготовки, а після в таборах навчають тактики бою. Ці табори входять до структури так званого "Руху перших" – прокремлівської ініціативи щодо мілітаризації дітей на окупованих територіях.

Теги за темою
Окуповані території
Джерело матеріала
loader
loader