/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Ff77be24e06fd241f954cbf4293095541.jpg)
Залізо, цинк та омега-3: як правильно приймати різні види вітамін
Вітаміни не працюють просто так — важливо знати коли, скільки та з чим їх приймати.
Навіть найкращі комплекси не допоможуть, якщо ковтати їх "на око", пише "Наше місто".
Приймати вітаміни без обстежень — як стріляти навмання. Лише лікар може визначити, яких саме речовин не вистачає саме вашому організму, у якій дозі, формі та як довго їх варто вживати. Це особливо стосується людей із хронічними хворобами, онкологією, спортсменів, вегетаріанців, алергіків, людей похилого віку.
Щоб уникнути шкоди від передозування, варто здати аналізи. Єдиний виняток — вітамін D у профілактичній дозі, який можна приймати без лабораторних підтверджень.
Час прийому важливий не менше, ніж самі вітаміни. Залізо п’ється зранку, натщесерце, без чаю чи кави. Вітамін С швидко виводиться, тому краще розділити прийом на кілька порцій на день.
Вітаміни групи В — зі сніданком, а вітамін Е — разом із жирами - горіхами, молоком, йогуртом.
Цинк краще вживати вдень із їжею, але не разом із кальцієм чи залізом. Йод приймається після їжі, теж протягом дня. Вітамін D — також із жирами, але до обіду, бо може заважати спати.
Омега-3 кислоти — тільки з їжею, бо організм сам їх не виробляє. На вечір залишаємо кальцій, який найкраще засвоюється вночі, і магній, що покращує якість сну.
Не зважаючи на те, що росія напала на Україну, країна продовжує розвиватися, а медицина — адаптуватися до умов воєнного часу, даючи змогу людям піклуватися про здоров’я навіть під час війни.
Раніше ми повідомляли, як доглядати за шкірою, щоб вона сяяла без макіяжу і без дорогих процедур?
5 секретів, як залишатися молодою та красивою, навіть коли час проти нас - детальніше на Знай.ua.

