Дефіцит бюджету Росії зростає через падіння нафтових доходів
Дефіцит бюджету Росії зростає через падіння нафтових доходів

Дефіцит бюджету Росії зростає через падіння нафтових доходів

Дефіцит федерального бюджету Росії різко зріс у квітні, оскільки падіння нафтових доходів і зростання військових витрат продовжують створювати тиск на державні фінанси.

Місячний дефіцит сягнув 1,05 трильйона рублів (13 мільярдів доларів) після профіциту місяцем раніше, згідно з розрахунками Bloomberg на основі даних Міністерства фінансів. Це збільшило сукупний дефіцит за перші чотири місяці року до 3,2 трильйона рублів — майже втричі більше рівня, зафіксованого за той самий період у 2024 році.

Доходи від нафти й газу, що становлять основу державних фінансів Росії, знизилися на 12% у квітні порівняно з минулим роком, що є третім послідовним місячним падінням. Росія залежить від надходжень від продажу енергоносіїв, які забезпечують 30% державного доходу.

Зростаючий дефіцит підкреслює бюджетні виклики, з якими зіткнеться Кремль, якщо ціни на нафту залишатимуться низькими на тлі рекордних рівнів витрат на військові потреби для війни проти України.

Ненафтові доходи забезпечили часткову підтримку, зрісши на 23% порівняно з попереднім роком у квітні. Міністерство фінансів заявило, що ця категорія доходів, як очікується, "значно" перевищить річні цілі.

Проте міністерство попередило про "суттєві ризики" для нафтогазових доходів. Переглянутий фіскальний план передбачає, що дефіцит бюджету збільшиться втричі порівняно з початковим прогнозом, значною мірою через погіршення перспектив надходжень від експорту енергоносіїв.

Погіршення ситуації на нафтовому ринку викликало занепокоєння в Москві щодо стійкості її фіскальних буферів. Влада розглядає перегляд так званого бюджетного правила країни. З нафтою Urals, що торгується нижче порогового рівня в останні місяці, уряд був змушений використовувати кошти Фонду національного добробуту в березні для покриття розриву.

Джерело матеріала
loader