Сі Цзіньпін відвідує Росію з місією послабити позиції США на світовій арені - ЗМІ
Сі Цзіньпін відвідує Росію з місією послабити позиції США на світовій арені - ЗМІ

Сі Цзіньпін відвідує Росію з місією послабити позиції США на світовій арені - ЗМІ

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час державного візиту до Москви має намір продемонструвати тісні зв'язки з російським президентом Володимиром Путіним та скористатися торговельною війною, яка ізолює Вашингтон.

Сі проведе перші особисті переговори з президентом Путіним після того, як Дональд Трамп запровадив найвищі за століття американські тарифи. Він також відвідає парад на Червоній площі з нагоди 80-ї річниці перемоги у Другій світовій війні — сигналізуючи, що нещодавнє потепління у відносинах США та Росії не вплинуло на "необмежені" відносини Пекіна з Москвою, пише Bloomberg.

За словами кремлівського помічника з питань зовнішньої політики Юрія Ушакова, Сі та Путін проведуть двосторонні переговори 8 травня, включаючи обговорення війни в Україні, відносин Росії та США, а також співпраці в рамках БРІКС та Групи двадцяти. Вони обговорять економічні та енергетичні питання, зокрема запропонований газопровід "Сила Сибіру-2", та видадуть спільні заяви.

"Ключовим питанням порядку денного є те, які можливості існують і як координувати дії Росії та Китаю, щоб використати ці чотири роки для руйнування гегемонії США", — зазначив Олександр Габуєв, директор Центру Карнегі Росія Євразія. За його словами, обидва лідери прагнуть "допомогти Трампу знищити американську перевагу та прийти до багатополярного світового порядку, де Росія та Китай можуть процвітати".

Візит відбувається на тлі нових економічних викликів для обох країн. Для Пекіна тарифи Трампа завдають удару, а фабрична активність минулого місяця зазнала падіння. Росія, одна з небагатьох країн, які уникли "відповідних тарифів" на тлі масштабних санкцій проти її економіки, стикається з труднощами через план Європи розірвати газові зв'язки з країною та четвертий рік фінансування виснажливої війни.

Після вторгнення Росії в Україну безпрецедентні західні санкції змусили Москву збільшити свій експорт до Китаю. Двостороння торгівля досягла нового рекорду у $245 мільярдів у 2024 році, що на 68% більше порівняно з 2021 роком, згідно з даними китайської митниці. Однак темпи цього зростання уповільнилися з середини 2024 року, а експорт у першому кварталі був найнижчим з середини 2022 року.

Критики відзначають, що зображення Сі, який захоплюється військовою могутністю Путіна через тижні після того, як російські сили бомбардували українські дитячі майданчики, лише посилить занепокоєння деяких країн щодо зближення з Пекіном. Європейські чиновники рішуче виступають проти підтримки Китаєм Росії, незважаючи на її війну в Україні, тоді як азійські країни від Японії до В'єтнаму з обережністю ставляться до власних територіальних амбіцій Пекіна.

Напередодні візиту Сі, Путін підкреслив "стратегічні" зв'язки Росії з Китаєм у документальному фільмі, трансльованому на російському державному телебаченні 4 травня. "Турбулентність у світі не зменшилася, а лише зросла, і у нас такі надійні, стабільні відносини, що сам факт їх існування зміцнює глобальну стабільність", — сказав він.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader