/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0546323013a5ffe5d87df481a69df4e3.jpg)
Китайська кіберзагроза серйозніша за російську - глава розвідки Нідерландів
Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
За словами Ресінка, Європа не повинна втрачати пильність щодо потенційної небезпеки з боку Китаю, попри те, що основну увагу наразі зосереджено на діях глави Кремля Володимира Путіна.
“Китай має дуже складну й організовану кіберсистему. І ми не можемо повністю зрозуміти, на що вони здатні. Це, на мою думку, небезпечніше, ніж Росія”, — сказав Ресінк.
У щорічному звіті, оприлюдненому наприкінці квітня, розвідкаНідерландіввказала на поглиблення геополітичних, військових і економічних зв’язків між Росією та Китаєм, що створює дедалі більшу загрозу для Європи.
Також зазначається, що Росія активізує гібридні атаки проти Нідерландів та європейських союзників, прагнучи підірвати стабільність у суспільствах.
У звіті MIVD ідеться про те, що Росія намагалася зірвати європейські вибори в червні минулого року, здійснюючи кібератаки на сайти нідерландських партій та впливаючи на системи громадського транспорту.
“У нас є інформація про втручання Росії у вибори в різних країнах, і не лише через дезінформацію. Це стосується кількох країн, і здебільшого країн, які колись перебували під впливом Росії”, – зазначив Ресінк.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, у 2024 році витрати Росії на оборону сягнули приблизно 149 мільярдів доларів, що на 38 відсотків більше, ніж у 2023 році, і вдвічі більше, ніж у 2015-му.
“Росія виробляє набагато більше артилерії, зокрема й за допомогою інших країн, ніж їй потрібно для війни з Україною”, – сказав Ресінк.
При цьому, за його словами, Росія не лише поповнює виснажені запаси, а й переміщує нові артилерійські підрозділи до кордонів НАТО, включаючи країни Балтії та Фінляндію.
За оцінками нідерландської розвідки, у разі досягнення врегулювання щодо України Росії може знадобитися лише рік, щоб підготуватися до нового конфлікту, за умови збереження її військового виробництва на поточному рівні.
Ресінк підтвердив, що співпраця між європейськими та американськими службами залишається міцною, однак визнав, що Європа, можливо, муситиме переглянути своє розвідувальне співробітництво з огляду на деякі заяви президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні.
“Ми не можемо закривати очі. Ми оцінюємо обсяги й інтенсивність обміну інформацією з США — і це може змінити нашу модель співпраці”, - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, кібербезпека буде одним з пріоритетів під час саміту НАТО в Гаазі.

