/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F585f4f3adff52b11b627734e5062955d.png)
Захистили "серце" бронежилетом. Українцям пояснили, як врятували енергетику від ворожих атак
Вітчизняні енергетики не дали ворогу причин для радості
Влада лякала українців, що зима 2024/25 буде найважчою у плані електропостачання. Однак нашій енергетиці вдалося вистояти завдяки низці чинників.
Про це в інтерв'ю "Телеграфу" розповів народний депутат від фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з питань енергетики і ЖКП Сергій Нагорняк. Він пояснив, як ми вистояли взимку.
Більше читайте у публікації: "Якщо Росія не зупиниться влітку, є ризик, що частина України взимку буде без газу, — нардеп".
За його словами, по всій країні "Укренерго" має трохи більше 100 розподільчих підстанцій. Станом на грудень 2024 року на 70 підстанціях було завершено будівництво споруд другого рівня захисту для трансформаторів великої потужності.
— Цього мінімуму було достатньо, щоб зберегти роботу підстанцій. По суті, це як захистити серце людини якісним бронежилетом. Крім того, гідроенергетики якісно зробили свою роботу: відновили частину своєї генерації і якісно захистили те, що фізично можливо було захистити: трансформатори, розподільчі підстанції, — пояснює "слуга".
Він нагадав, що ця зима була досить теплою, тож рівень споживання не був настільки критичним.
— Це нам також сприяло. Ну, і будемо відвертими, щоб не було ні у кого ілюзій: в години пік, коли нам не вистачало електричної енергії, "Укренерго" приймало рішення вимикати промислових споживачів, а не побутових. Тому ми всі були з електроенергією. Психологічний стан у людей важкий, ми всі втомилися від війни і чергове вимкнення світла підняло б настрій росіянам, а нашим людям було б мало приємного. Це було не так часто, але "Укренерго" вдавалося до таких заходів, — каже нардеп.
Сумарно це дало можливість витримувати той шквал ракетних атак, який тривав весь 2024 рік. І росіяни зрозуміли, що ефективність використання їхніх ракет і дронів по підстанцях "Укренерго" стає значно меншою. Після цього, в кінці грудня 2024 року – на початку січня 2025 року росіяни перемкнули свій фокус ракетних атак на газовидобувну і газопідготовчу інфраструктуру, — додав Сергій Нагорняк.
Нагадаємо, раніше перший заступник голови комітету Верховної Ради з енергетики Олексій Кучеренко у коментарі "Телеграфу" висловив свою думку, чи варто чекати відключень влітку.
