/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F38be8c92b4b79be1d9b4b4a5fc7fb8ca.jpg)
Вчені з’ясували, як Земля відчуває спалахи на Сонці
Вчені вперше зафіксували, як атмосфера Землі відповідає на сонячні спалахи синхронними пульсаціями, що змінює наше розуміння взаємодії між Сонцем і нашою планетою.
Потужні сонячні спалахи не лише викликають яскраві північні сяйва та порушують роботу радіо- і GPS-систем, але й впливають на земну атмосферу значно глибше, ніж вважалося раніше. Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі JGR Space Physics, Space.com.
Команда вчених з Королівського університету в Белфасті вперше довела, що під час таких космічних явищ атмосфера Землі відповідає пульсаціями, які синхронізуються з коливаннями Сонця.
Вчені вивчали сонячний спалах класу X5.4, що стався в березні 2012 року через надзвичайно активний кластер сонячних плям. Дані від космічної обсерваторії NASA та супутника GOES-15 показали, що спалах генерував ритмічні імпульси енергії кожні 90 секунд. Водночас аналіз GPS-сигналів з наземних станцій підтвердив, що іоносфера Землі реагувала на ці коливання підвищенням концентрації електронів, яке настало з 30-секундною затримкою.
Це відкриття підтверджує, що верхні шари атмосфери нашої планети мають “інерційність” – здатність відповідати на космічні зміни не миттєво, а із певною затримкою. Науковці зазначають, що це важливий крок у розумінні того, як Сонце впливає на Землю, і може допомогти краще передбачати наслідки сонячних бур для сучасних технологій.
Раніше повідомлялося, що солнечный зонд NASA Parker Solar Probe совершит приблизившись к Солнцу на расстояние 6,2 миллиона километров.

