Вчені з’ясували, як Земля відчуває спалахи на Сонці
Вчені з’ясували, як Земля відчуває спалахи на Сонці

Вчені з’ясували, як Земля відчуває спалахи на Сонці

Вчені вперше зафіксували, як атмосфера Землі відповідає на сонячні спалахи синхронними пульсаціями, що змінює наше розуміння взаємодії між Сонцем і нашою планетою.

Потужні сонячні спалахи не лише викликають яскраві північні сяйва та порушують роботу радіо- і GPS-систем, але й впливають на земну атмосферу значно глибше, ніж вважалося раніше. Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі JGR Space Physics, Space.com.

Команда вчених з Королівського університету в Белфасті вперше довела, що під час таких космічних явищ атмосфера Землі відповідає пульсаціями, які синхронізуються з коливаннями Сонця.

Вчені вивчали сонячний спалах класу X5.4, що стався в березні 2012 року через надзвичайно активний кластер сонячних плям. Дані від космічної обсерваторії NASA та супутника GOES-15 показали, що спалах генерував ритмічні імпульси енергії кожні 90 секунд. Водночас аналіз GPS-сигналів з наземних станцій підтвердив, що іоносфера Землі реагувала на ці коливання підвищенням концентрації електронів, яке настало з 30-секундною затримкою.

Це відкриття підтверджує, що верхні шари атмосфери нашої планети мають “інерційність” – здатність відповідати на космічні зміни не миттєво, а із певною затримкою. Науковці зазначають, що це важливий крок у розумінні того, як Сонце впливає на Землю, і може допомогти краще передбачати наслідки сонячних бур для сучасних технологій.

Раніше повідомлялося, що солнечный зонд NASA Parker Solar Probe совершит приблизившись к Солнцу на расстояние 6,2 миллиона километров.



Теги по теме
Космос ученые Земля NASA
Источник материала
loader
loader