Європейські компанії в Китаї оцінили збитки від нової торговельної війни
Європейські компанії в Китаї оцінили збитки від нової торговельної війни

Європейські компанії в Китаї оцінили збитки від нової торговельної війни

Більшість європейських компаній у Китаї досі змогли обмежити прямі збитки від торговельної війни, як показало опитування, хоча більшість визнала, що бізнес-середовище стало більш складним цього року.

Дослідження, опубліковане Торговельною палатою Європейського Союзу в Китаї, є однією з перших спроб оцінити настрої серед іноземних компаній, які намагаються орієнтуватися в тарифних турбуленціях. Близько 59% респондентів онлайн-опитування заявили, що бізнес-середовище стало складнішим з початку 2025 року, передає Bloomberg.

Проте, хоча майже половина опитаних заявила, що на них вплинули китайські тарифи на американські товари, менше третини відчули вплив від мит Вашингтона на їхній експорт з Китаю. Палата провела опитування 17-27 квітня, отримавши відповіді від понад 150 компаній.

Наслідки торговельної війни для довіри виявилися найбільш руйнівними через ескалацію взаємних тарифів, коли Дональд Трамп підвищив мита США до найвищого рівня за століття, а Пекін відповів аналогічними заходами. Палата заявила, що багатьом учасникам вдалося "пом'якшити прямий вплив тарифів", частково завдяки підходу, який вона описує як "у Китаї, для Китаю".

"Важко переоцінити, скільки невизначеності створила ця торговельна війна для наших членів", — сказав Єнс Ескелунд, президент європейської бізнес-групи. "Але ми віримо, що Китай може перетворити кризу на можливість і продемонструвати, що він є стабільним і передбачуваним інвестиційним напрямком".

Звіт з'явився на тлі ознак готовності Пекіна покращити відносини з Брюсселем, позиціонуючи себе як надійнішого партнера у час, коли Трамп відштовхує блок. Минулого місяця європейська бізнес-група — яка налічує понад 1700 корпоративних членів — закликала Китай переглянути свою промислову політику, якщо він хоче уникнути подальшої негативної реакції та побудувати економічні зв'язки на міжнародному рівні.

Уряд у Пекіні прагне змінити спад інвестицій, які в 2024 році впали до найнижчого рівня за понад три десятиліття.

Серед інших результатів опитування:
- Понад 60% респондентів очікують посилення конкуренції, а 58% стурбовані майбутніми прибутками
- Близько 76% заявили, що їхня компанія відчула посилений політичний тиск з боку уряду США з початку 2025 року, порівняно з 45% тих, хто зазнав подібного контролю з боку китайської влади
- Понад половина повідомляють про порушення в ланцюгах постачання.

Джерело матеріала
loader