/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F1dd75d210a61448b15e680c5b8d93544.jpg)
Суми у платіжках за доставку газу можуть зменшитись: кому встановлять мінімальну плату
Плата за доставку газу є обов'язковою. Сума в платіжці залежить як від тарифу, так і кількості газового обладнання в домогосподарстві. Хто зі споживачів може сплачувати мінімальну суму за послугу, йдеться у матеріалах компанії "Київгаз".
В Україні діє мораторій, який забороняє підвищення цін на газ для населення. Він поширюється й на послугу розподілу "блакитного палива".
Однак, якщо за газ українці платять за єдиним тарифом, то вартість доставки вже залежить від регіону, де мешкає споживач, а також оператора ГРМ. При цьому значну роль відіграє обсяг споживання протягом газового року та кількість газового обладнання у житлі. Від цього залежить, яким буде розмір щомісячного платежу.
Хто може платити менше
Побутові споживачі, які не користуються блакитним паливом, але підключені до мережі, можуть платити менше. У таких випадках Національна комісія встановила мінімальний платіж за доставку газу.
"Він залежить від газового обладнання у будинку споживача, зазначеного у проектній документації на газифікацію житла", - заявили у "Київгазі".
Мінімальні розміри річної замовленої потужності:
- 39 куб. м – для об'єкта, на якому природний газ використовується лише для приготування їжі;
- 126 куб. м – для об'єкта, де природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
- 314 куб. м – для об'єкта, де природний газ використовується комплексно, зокрема для опалення.

