Нацбанк пропонує оновити правила використання QR-кодів для кредитових переказів
Нацбанк пропонує оновити правила використання QR-кодів для кредитових переказів

Нацбанк пропонує оновити правила використання QR-кодів для кредитових переказів

Національний банк України пропонує оновити Правила формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів.

Про це повідомила пресслужба Нацбанку, передає Укрінформ.

Як зазначається, метою оновлення є осучаснення та приведення Правил до єдиних засад використання структури даних і графічного зображення QR-коду для обміну реквізитами кредитових та миттєвих кредитових переказів суб'єктами платіжних операцій.

Передбачається, що зміни підвищать зручність розрахунків із використанням кредитових переказів, удосконалять та уніфікують способи передачі, прийом та обробку реквізитів для ініціювання платіжної операції.

Регулятор пропонує оновити загальні вимоги до формування, передачі та оброблення структури даних і графічного зображення QR-коду, зокрема щодо вимог до функцій платіжних застосунків із генерування та обробки QR-коду, передавання QR-коду між платіжними застосунками, розміщення сканеру QR-коду на першій сторінці платіжного застосунку та брендування QR-коду.

Планується також оновити елементи даних структури QR-коду та прикладів QR-кодів, визначити раніше зарезервовані для подальшого використання поля та розширити структуру даних QR-коду за рахунок додавання нових полів.

Крім того, НБУ впроваджує нову версію формату QR-коду 003, що дозволить отримувачу зазначати, який тип переказу йому потрібен згідно з його потребами, а також встановити заборону на редагування визначених реквізитів платіжної інструкції.

Відповідні норми є у проєкті постанови "Про затвердження Правил формування, передачі та обробки структури даних і графічного зображення QR-коду для обміну реквізитами кредитових та миттєвих кредитових переказів", що пропонується для публічного обговорення.

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються до 30 травня 2025 року включно.

Як повідомляв Укрінформ, Національний банк відновлює окремі вимоги щодо оцінки банками кредитного ризику, підготовки планів відновлення діяльності та побудови системи управління ризиками для підвищення стійкості банківського сектору.

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader
loader